"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Gluds vēders

Atgūt gludu un skaistu vēderu pēc grūtniecības - kādas ir iespējas?

26/06/2019

Grūtniecība ir skaists, bet arī izmaiņām bagāts laiks sievietes dzīvē. Vienas no lielākajām skar tieši sievietes ķermeni, sevišķi vēderu. Deviņus mēnešus tas aug kopā ar gaidāmo mazuli. Mazulim piedzimstot, ir pilnīgi skaidrs, ka vēders nav un nevar būt tāds, kāds tas bijis pirms tam. Vismaz – ne uzreiz. Vienai daba devusi iespēju ātrāk atgūties un atgriezties savā iepriekšējā izskatā, citām tas prasa ilgāku laiku, reizēm pat pārāk ilgu. Kā lai atgūst gludu un skaistu vēderu pēc bērniņa? Kādas ir iespējas?

DOD VĒDERAM LAIKU! Pirmais un pats būtiskākais – dod savam vēderam laiku! Jā, jo nekas nenotiek uzreiz. Ja vēderam bija nepieciešami 9 mēneši, lai tas lēnām izaugtu, tad tagad tu nevari prasīt, lai tas saraujas atpakaļ savos iepriekšējos izmēros pāris nedēļu vai pat mēnešu laikā. Laiks un pacietība – tie ir atslēgas vārdi.

FIZISKĀS AKTIVITĀTES – BŪTISKAS! Ir skaidrs, ka vislabāk vēders pēc bērniņa atgūstas tām, kas bijušas fiziski aktīvas pirms grūtniecības, turpina tādas būt (protams, iespēju robežās) grūtniecības laikā, un arī pēc bērniņa nākšanas pasaulē, neaizmirst, ka ķermenim vajag kustības. Protams, uzreiz pēc dzemdībām nevar atsākt intensīvus treniņus sporta klubā – tas kaitēs gan tavam ķermenim, kuram vajag laiku, lai atjaunotos un atgūtu spēkus pēc nopietnā pārbaudījuma, gan pienam un tā kvalitātei (ja zīdi mazo ar krūti) un arī bērniņam, kuram sporta klubā pārgurusi mamma nespēs dot visu nepieciešamo. Un tomēr – pastāv speciāli vingrojumi, kurus vari veikt jau pavisam drīz pēc dzemdībām. Aprunājies ar savu dakteri!

KAS IR TAVĀ ŠĶĪVĪ? Tu nedrīksti badoties, bet tajā pašā laikā – jākontrolē arī tas, kas atrodas šķīvī. Tavam uzturam ir jābūt pilnvērtīgam un kvalitatīvam (sevišķi, ja baro mazo ar krūti), taču tajā pašā laikā – nedrīkst aizrauties ar trekniem, saldiem, vienkāršajiem ogļhidrātiem un kalorijām pārbagātiem našķiem, kas, visticamāk, pa taisno nonāks tiešu uz tava, jau tā ne ideālā, vēdera tauciņu veidā! Ar šo, starp citu, jaunās māmiņas ļoti grēko, jo, pirmkārt, bērniņš rada nogurumu, bet nogurums – pastiprinātu apetīti. Otrkārt – pēc dzemdībām sievietes emocionālais stāvoklis var būt ļoti mainīgs dēļ hormonālajām izmaiņām organismā, kā rezultātā ēšana var būt viens no veidiem, kā sevi nomierināt, iepriecināt utt. Sieviete apēd savas emocijas.

JOSTA UN/VAI VEĻA. Ir pieejamas īpašas pēcdzemdību jostas, kas palīdz vēderam ātrāk savākties un nostāties savā vietā. Tāpat arī īpaša veļa, piemēram, biksītes un zeķbikses, kas satur vēderu un palīdz tam atjaunoties. Par šīm lietām tiešām ir vērts painteresēties, jo var gadīties, ka tieši tev tieši šis variants būs pats piemērotākais un tavam vēderam – vajadzīgākais! Te gan jāteic, ka vecmāmiņu metode – siet vēderu ar dvieli – nav ieteicama, jo tā nevis atbalsta vēderu, bet gan traucē asinsritei un pat atrofē vēdera muskuļus.

MASĀŽAS, KOSMĒTIKA, PROCEDŪRAS. Reizēm problēma ir pat ne pašā vēderā, bet gan vairāk nokarenajā ādā, kas palikusi kā skumja liecība par to, cik liels bija izaudzis puncis pa šiem 9 mēnešiem. Šajā gadījumā ir vērts izmēģināt tādas lietas kā masāžas (gan pašmasāžas mājas asptākļos, gan pie speciālistiem salonos), kontrastudša (tā uzlabo asinsriti, padara ādu elastīgāku, palīdz tai savākties), īpaša kosmētika un, protams, dažādās procedūras, ko piedāvā skaistumkopšanas salonu speciālisti. Ja problēma nav ļoti liela, tad bieži vien tieši ar šīm izvēles iespējām pietiek, lai atjaunotu sava vēdera labo izskatu.

VĒDERA PLASTIKA – GARANTĒTS REZULTĀTS. Un visbeidzot šī iespēja - jā, to varētu dēvēt par radikālāko, taču nenoliegsim – efektīvāko – veidu, kā tiešām atgriezties pie tā paša, un bieži pat vēl smukāka vēdera, kāds tas bijis pirms grūtniecības. Vēdera plastikas operācijas var iedalīt divos veidos:

  • Pilna vēdera plastika – to veic tad, ja problēmas ir gan zem, gan virs nabas. Šajā gadījumā visa nekvalitatīvā āda no nabas līdz kaunuma rajonam tiek likvidēta. Savukārt āda, kas virs nabas ir elastīga, spēj pārvilkties pār visam vēderam kā elastīgs topiņš. Tipiskais pacientu jautājums – kur paliek naba? Vispirms tā tiek atbrīvota un tad ievietota savā vietā jaunajā ādā. Tādējādi tiek likvidēta ādas kabata, krokas un iegūts pilnīgi gluds, taisns vēders.
  • Mini vēdera plastika - tās laikā sakārto tikai zonu zem nabas – likvidējot atslābušu ādu, liekus taukaudus, strijas. Šīs operācijas laikā naba netiek pārstādīta. Muskuļi tiek savilkti tikai zem nabas un dažos gadījumos pāris centimetrus virs tās, taču tos nevar pilnībā dabūt kopā no ribu augšdaļas.

Kas būtu galvenais, kas sievietei jāzina par šo operāciju? Pirmkārt, tā ir tiešām iedarbīga un ar ilgstošu rezultātu, taču, ieteicama tad, ja atkārtota grūtniecība vairs nav sievietes plānos. Jā, sieviete, protams, varēs palikt stāvoklī un iznēsāt bērniņu pēc šīs operācijas, tīri fizioloģiski viņai nekas netraucēs, taču var gadīties, ka pēcāk operācija atkal jāatkārto, jo vēders būs atkārtoti izstaipījies. Otra būtiskā lieta – vēdera plastikas operācija nav paredzēta, lai atbrīvotos no liekā svara! Reizēm var gadīties, ka sievietei sākotnēji jāatbrīvojas no liekās tauku kārtiņas, sevišķi uz vēdera, pirms var veikt šo operāciju. Taču visādi citādi – šī ir metode, kas palīdz sasniegt tiešām lielisku rezultātu – sieviete atgūst apmierinājumu par savu ķermeni, no jauna spēj to tiešām iemīlēt.

Saistīti raksti

Deguna starpsienas operācija jeb septoplastika – kas ir starpsienas deviācija un kādos gadījumos nepieciešama operācija? Deguna starpsienas operācija ir ķirurģiska manipulācija, kas ne tikai sniedz iespēju novērst diskomfortu, hroniskas saslimšanas vai apgrūtinātu elpošanu, bet dažkārt arī kosmētiskus defektus. Tieši deguna starpsienu deviācija jeb izliekums bieži ir visdažādāko sūdzību un hronisku saslimšanu pamatā. Taču, tā kā