"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Auss

Ausu korekcijas operācija – īsi par svarīgāko!

26/06/2019

Ausis, kas atšķiras no citu vienaudžu ausīm, jo ir pārāk tālu no galvas, izskatās atstāvošas, var radīt virkni nepatīkamu pārdzīvojumu un sajūtu bērnam. Un ne tikai bērnam – arī pieaugušā vecumā ausis, kas neizskatās tā, kā gribētos, būtiski spēj pazemināt dzīves kvalitāti kopumā. Ko iesākt? Izeja ir ausu gliemežnīcu korekcijas operācija jeb otoplastika!

Ausu gliemežnīcu korekcija jeb otoplastika

Ausis drīkst operēt bērniem, sākot no 6 gadu vecuma, jo tad ir izveidojies auss skrimslis. Parasti bērnu vecāki vēlas veikt operāciju pirms skolas uzsākšanas, lai, uzsākot skolas gaitas, neciestu no vienaudžu attieksmes. Tomēr būtiski ir saprast, vai bērns ir gatavs operācijai psiholoģiski un emocionāli. Ja šķiet, ka bērns vēl ir par mazu, operāciju droši var veikt arī lielākā vecumā. Tomēr ausu korekcijas veic arī pieauguši cilvēki, ja bērnībā tas nav izdarīts, ja viņu vecāki par šādu iespēju nav zinājuši, vai tā nav bijusi pieejama.

Procedūra: Ausu plastikas laikā atstāvošām ausīm skrimslis tiek izveidots anatomiski pareizs, kā arī tiek samazināta ausu bedrīte. Rezultātā izveidojas pareizs ausu valnītis, normāla izmēra bedrīte un ausis atrodas pareizā pozīcijā tuvāk galvai.

Operācijas ilgums: ~ 1,5 stunda.

Anestēzija: Operācija praktiski vienmēr notiek vietējā anestezijā, tikai īpašos gadījumos tiek pielietota vispārēja sedācija.

Ārstēšana: Ambulatora. Ja operācija ir vietējā anestēzijā, tad pēc procedūras uzreiz var doties mājās, operācija ir ļoti mierīga, pilnībā nesāpīga, bērni spēlē līdzi paņemtās spēlītes vai pat iemieg. Ja tiek izvēlēta vispārējā anestēzija, tad pēc operācijas palātā jāizguļas. Kad pacients ir kārtīgi atmodies un ir gatavs doties mājās – to var darīt.

Atveseļošanās: Dažreiz grūtāka šai pasākumā ir pirmā nakts. 1 nedēļu ap galvu būs elastīgā saite. 7.dienā var dušā izmazgāt matus. Pirts, baseini, vanna, solārijs – ne ātrāk par 3 nedēļām. Diegu galus noņem ~10. dienā. Krevelītes, tulznas, zilumi, ja tādi vispār parādās, noiet 2 nedēļu laikā.

Rezultāts: efekts ir paliekošs.

PIEREDZE

Lūk, mūsu pacientes Ievas pieredze un komentārs:

“Operāciju es gribēju uztaisīt sen, jo visu laiku es kautrējos no savām ausīm un nekad nevarēju taisīt augstās frizūras. Pirms operācijas, protams, bija bailes. Baidījos, kā no sajūtām pēc operācijas, tā arī no vietējas anestēzijas. Operācijas laikā nepatīkamas bija tikai dzirdētās skaņas, bet tas viss ir sīkums, jo kopumā operācija pagāja ātri. Pēc operācijas nepatīkamākās un sāpīgākās bija pirmās divas dienas. Toties jau otrajā dienā man likās, ka es redzu rezultātu, jo noņemot apsēju, spogulī grūti bija ausis saskatīt. Šodien ir divas nedēļas pēc operācijas, ausis nedaudz sāp, bet tas netraucē pilnvērtīgi dzīvot.

Liels paldies Evijai Rodkei un viņas komandai par atsaucīgu pieeju un profesionālo darbu.”

Ausu korekcija

Saistīti raksti

Deguna starpsienas operācija jeb septoplastika – kas ir starpsienas deviācija un kādos gadījumos nepieciešama operācija? Deguna starpsienas operācija ir ķirurģiska manipulācija, kas ne tikai sniedz iespēju novērst diskomfortu, hroniskas saslimšanas vai apgrūtinātu elpošanu, bet dažkārt arī kosmētiskus defektus. Tieši deguna starpsienu deviācija jeb izliekums bieži ir visdažādāko sūdzību un hronisku saslimšanu pamatā. Taču, tā kā