"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Botulīna injekcijas

Botulīna toksīna injekcijas sejai – NĒ grumbiņām ātri, droši un efektīvi!

26/06/2019

Brīdis, kad spoguļattēls vairs īsti neatbilst tam, kā iekšēji jūtamies un gribam arī ārēji izskatīties, pienāk visiem cilvēkiem. Novecošanās ir process, ko pilnībā apstādināt nav iespējams – grumbas un grumbiņas gadu gaitā krājas viena pie otras. Jā, arī tad, ja lietojam dažādus krēmus, ziedes, izmantojam masāžas un citus skaistuma industrijas ieteiktus līdzekļus. Katru reizi, kad mēs smaidām un smejamies, brīnāmies vai dusmojamies, atbilstošā sejas muskulatūra saraujas, laika gaitā šajās vietās rodas grumbiņas. Kādas ir iespējas tās samazināt un novērst? Viens no izplatītiem, drošiem un efektīviem veidiem ir botulīna toksīna injekcijas!

BOTULĪNA TOKSĪNA INJEKCIJAS – KAS TĀS IR? Botulīna toksīns ir efektīvs un drošs līdzeklis, kas tiek plaši izmantots, lai uz laiku novērstu ādas novecošanās pazīmes, izlīdzinātu krunciņas, grumbas un rievas, padarot sejas ādu gludu un elastīgu. Botulīna toksīns bloķē impulsus no nerva uz smalko sejas muskulatūru, kas ir atbildīga par sejas vaibstiem. Lai novērstu šo muskuļu saraušanos, botulīna toksīns tos atslābina. Pēc vielas ievadīšanas konkrētie sejas muskuļi nesaraujas, neveidojot grumbas un krunciņas, savukārt neapstrādātā sejas muskulatūra saraujas kā parasti un tādēļ neietekmē normālo sejas izteiksmi jeb citiem vārdiem - tas ir mīts, ka izmantojot šīs injekcijas seja izskatīsies kā no akmens, nedzīva.

KAD TĀS IZVĒLĒTIES? Tas, protams, ir ļoti individuāli, taču botulīna toksīna injekcijas tiek uzskatītas par sejas atsvaidzināšanas procedūru, kas ir ātra, vienkārša un efektīva – tiek panākti ātri un uzreiz redzami uzlabojumi, kas ļauj cīnīties ar novecošanās pazīmēm. Botulīna toksīna injekcijas tiek uzskatītas par drošu un efektīvu līdzekli pret grumbām un mīmikas krunciņām, ar kurām saskaramies gadiem ejot. Botulīna toksīna injekcijas uzlabo pieres rievu, neapmierinātības vaibstu krunciņas, kā arī smieklu krunciņas, „vārnu kājiņas” un citas grumbiņas, kas nereti liek mums izskatīties nogurušiem, skumjiem, vai pat nikniem.

KĀ NOTIEK PROCEDŪRA? Botulīna toksīna injekcijas ir ātra, vienkārša un droša procedūra. Izmantojot smalku adatu, vairākās sejas vietās ļoti precīzi injicē ļoti mazu botulīna toksīna daudzumu. Tā kā šī adata ir tik smalka un tiek izmantots tikai neliels šķidruma daudzums, ar injekcijām saistītās sāpes ir niecīgas. Taču pirms procedūras uz konkrētās zonas tiek paturēts aukstums, lai maksimāli mazinātu dūrienu jutību. Vairums pacientu šīs izjūtas salīdzina ar insekta kodumu.

KAS JĀŅEM VĒRĀ PĒC PROCEDŪRAS? Tā kā šī ir viegla un ātra procedūra, tad tā neprasa milzu pūles arī pēcāk. Pēc procedūras pacients var droši saviem spēkiem doties mājās vai atpakaļ savās ikdienas gaitās. Būtiski ir atcerēties, ka pēc procedūras ~ 2 stundas ir jāatrodas vertikālā stāvoklī! Konkrēto ādas zonu, kurā veiktas injekcijas, nedrīkst berzēt, masēt. Botulīntoksīns iedarbojas tajos konkrētajos punktos, kur ticis ievadīts. Nedēļu pēc injekciju veikšanas ieteicams atturēties no alkohola lietošanas, karsēšanās pirtīs, ļoti aktīvas sportošanas un uzturēšanās tiešos saules staros. Principā nekādu sevišķo pazīmju attiecīgajās ādas zonās nav, retos gadījumos injicēšanas vietā rodas nelieli, īslaicīgi zilumi, ko viegli nomaskēt ar kosmētikas palīdzību.

KĀDI IR REZULTĀTI, IZMAKSAS? Pēc procedūras veikšanas, pilnā iedarbība vērojama apmēram 4-7 dienu laikā. Injekciju sniegtais rezultāts saglabājas sešus līdz pat divpadsmit mēnešus pēc procedūras. Taču interesanti – pētījumi rāda, ka regulāri izmantojot šīs injekcijas, to iedarbība paildzinās, jo attiecīgajā zonā āda atslābst un tai zūd pieradums lietot noteiktas sejas izteiksmes. Izmaksas šai procedūrai apskatāmas mūsu informatīvajā cenrādī šeit: https://aesthetica.lv/cenas/injekcijas/.

VAI IR SITUĀCIJAS, KAD ŠĪS INJEKCIJAS NEDRĪKST VEIKT? Kontraindikācijas botulīna toksīna injekcijām noteikti ir grūtniecība un bērna zīdīšanas periods. Tāpat atsevišķu medikamentu, piemēram, antibiotiku, antikoagulantu lietošana. Vēl – zonā, kur paredzēts veikt injekcijas, āda nedrīkst būt bojāta, iekaisusi u.tml. Protams, visas šīs atkāpes vislabāk spēs izstāstīt izvēlētais ārsts konsultācijas laikā! Vēl – interesanti – ir statistiski pierādīts, ka apmēram 3% cilvēku organismā ir dabīgas antivielas pret botulīna toksīnu, līdz ar to viņu organisms var nenoreaģēt vai noreaģēt tikai daļēji uz šī preperāta ievadi!

BOTULĪNA TOKSĪNA INJEKCIJAS VAI HIALURONSKĀBES INJEKCIJAS/FILLERI – KAS IR KAS? Šīs divas tiek dēvētas par skaistuma injekcijām, bet bieži cilvēki īsti nesaprot, ar ko tās atšķiras. Atšķirības ir, turklāt diezgan būtiskas – botulīna toksīna injekciju mērķis un iedarbība ir uz laiku bloķēt mīmikas muskuļu darbību, lai tie nespēj savilkt ādu grumbās, tādējādi sniedzot gludas ādas rezultātu. Savukārt hialuronskābes injekciju jeb filleru uzdevums ir piepildīt grumbas ar materiālu, kas tās paceļ uz augšu un izlīdzina. Principā var teikt, ka botulīna toksīna injekcijas ir cīņa ar grumbiņu cēloņiem, bet hialuronskābes filleru – cīņa jau ar sekām!

Saistīti raksti

Deguna starpsienas operācija jeb septoplastika – kas ir starpsienas deviācija un kādos gadījumos nepieciešama operācija? Deguna starpsienas operācija ir ķirurģiska manipulācija, kas ne tikai sniedz iespēju novērst diskomfortu, hroniskas saslimšanas vai apgrūtinātu elpošanu, bet dažkārt arī kosmētiskus defektus. Tieši deguna starpsienu deviācija jeb izliekums bieži ir visdažādāko sūdzību un hronisku saslimšanu pamatā. Taču, tā kā