fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

bruksisms

BRUKSISMS JEB ZOBU GRIEŠANA

18/12/2023

BRUKSISMS jeb ZOBU GRIEŠANA ir diezgan izplatīta parādība ‒ stipra zobu sakošana un griešana, kas visbiežāk notiek miegā. Iemesli šai problēmai parasti ir stress un saspringts dzīvesveids.

Bruksisma pazīmes:

- galvassāpes pamostoties;

- sāpes un saspringums žokļa muskuļos pēc gulēšanas;

- zobu emaljas noārdīšanās;

- paaugstināts zobu jutīgums;

- zobu saīsināšanās;

- plombu un kroņu ātrāks nodilums;

- venīru nenoturība.

Pastāv dažādi paņēmieni, kā risināt šo problēmu, tai skaitā stresa menedžments.

Te būs 3 efektīvākie, kurus piedāvājam arī pie mums Aesthetica klīnikā:

1.BOTULĪNA TOKSĪNA INJEKCIJAS ir efektīvs terapeitisks instruments bruksisma ārstēšanai, kas var būtiski uzlabot pacienta dzīves kvalitāti. Injekcijas tiek veiktas tieši žokļa muskuļos, lai samazinātu to spēku un aktivitāti. Deva tiek individuāli pielāgota, atkarībā no pacienta vajadzībām un žokļa muskuļu spēka.

Procedūru var atkārot ik pēc 4 līdz 12 mēnešiem. Tā kā botulīna toksīns atslābina košanas muskuli, ar laiku tas kļūst vājāks un injekcijas, iespējams, vairs nebūs jāatkārto vispār.

Pirms terapijas svarīgi precīzi diagnosticēt bruksismu, novērtējot pacienta simptomus un žokļa muskuļu stāvokli. Pēc injekcijām jāveic regulāra pacienta stāvokļa pārbaude, lai novērtētu terapijas efektivitāti un noteiktu atkārtotu ārstēšanas nepieciešamību.

2. FIZIOTERAPIJA. Speciālists novērtē žokļa locītavu, ar to saistītos muskuļus un izstrādā terapijas plānu, kas iekļauj dažādas masāžas tehnikas un vingrinājumus. Tie tiek apgūti klātienes vizītē un pēc tam var turpināt strādāt pats mājas apstākļos. Paralēli vingrinājumiem, ieteicams vismaz 5 masāžu kurss plecu joslas un žokļa muskuļu atslābināšanai.

3. NAKTS KAPES. Vislabākās ir individuāli izgatavotas zobu kapes, kas jālieto gulēšanas laikā. Zobārsts noņem nospiedumu un zobu tehniķis no speciāla materiāla izgatavo kapi, kas nosedz zobus un pasargā tos no nodilšanas.