fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Kompozīta jeb helio pārklājums zobiem

Kompozīta jeb helio pārklājums zobiem - estētiskā zobārstniecība perfektam smaidam

12/01/2021

Kompozīta pārklājums jeb helio pārklājums zobiem ir viens no populārākajiem estētiskās zobārstniecības pakalpojumiem, kas ļauj ikvienam īstenot sapni par skaistu smaidu un veseliem zobiem. Helio pārklājuma izmantošana estētiskajā zobārstniecībā sniedz iespēju ar minimāli invazīvām metodēm sasniegt maksimālu rezultātu, veicot zobu restaurāciju un zobu estētisko atjaunošanu. Tieši kompozīta pārklājums zobiem nereti ir labāka alternatīva zobu balināšanai un venīriem. Turklāt arī kompozīta materiālu izdevīgās cenas ir šī pakalpojuma nenoliedzama priekšrocība. Vēlies uzzināt vai helio pārklājums ir piemērotākais risinājums arī tava smaida uzlabošanai? Uzzini vairāk par helio pārklājuma sniegtajām priekšrocībām zobu veselības stāvokļa un estētisko problēmu risināšanai.

Helio pārklājums zobiem – plašas kosmētisko defektu novēršanas iespējas

Helio pārklājums ir viens no efektīvākajiem un ātrākajiem zobu kosmētisko defektu novēršanas pakalpojumiem, kas iegūst aizvien lielāku popularitāti arī Latvijā. Ar heliomateriālu pārklājuma palīdzību var atrisināt plašu zobu kosmētisko defektu loku:

  • ✓ zobu krāsas izmaiņas, kas radušās uztura vai dzīvesstila rezultātā;
  • ✓ zobu krāsas maiņa pēc nekvalitatīvas zobu ārstēšanas (t. sk. sudraba plombes);
  • ✓ zobu formas deformācija (šķībi zobi, priekšzobu šķirbas).

Pēc būtības zobu kompozīta pārklājums ir līdzīgs zobu venīriem jeb plāksnītem - no kompozīta plombējamā materiāla izgatavots pārklājums, kas tiek uzklāts zobiem, lai novērstu kosmētiskus defektus. Taču nozīmīgākā atšķirība starp kompozīta pārklājumu un venīriem ir tā izgatavošana un uzklāšanas metode. Kompozīta pārklājums tiek izveidots procedūras laikā un tā uzklāšana tiek veikta ar minimālu iejaukšanos zoba esošajā struktūrā. Svarīgi, ka helio pārklājums jeb bondings ir piemērots arī gadījumos, ja kosmētisko defektu nepieciešams novērst tikai vienam vai atsevišķiem zobiem.

Kompozīta pārklājums zobiem – cena un procedūras gaita

Ņemot vērā kompozīta pārklājuma izveides un uzklāšanas specifiku, būtiski tiek atvieglota tā uzklāšanas procedūra un samazinātas pakalpojuma izmaksas. Kompozīta pārklājuma procedūra ir salīdzinoši vienkārša, turklāt vairāku zobu vai pat zobu rindas apstrādi ir iespējams veikt viena apmeklējuma laikā. Pakalpojuma cenu nosaka apstrādājamo zobu skaits, jo pakalpojuma izmaksas veido viena zoba pārklāšana. Kompozīta pārklājuma cenas var atšķirties dažādu zobārstniecības klīniku vidū, aktuālais Aesthetica klīnikas cenrādis pieejamas cenu lapā. Kompozītmateriāls tiek individuāli pielāgots klienta zobu krāsai, lai tas izskatītos pēc iespējas dabiskāk, vienlaikus uzlabojot esošo zobu izskatu. Svarīgi atcerēties, ka pirms helio pārklājuma uzklāšanas ir nepieciešams konsultēties ar zobārstu par vispārējo zobu un mutes dobuma veselību, kā arī apmeklēt zobu higiēnistu. Tāpat pēc kompozītmateriālu uzklāšanas būs nepieciešams rūpīgi kopt zobus, kā arī reizi gadā kompozīta materiālu būs nepieciešams pulēt, lai saglabātu iegūto rezultātu.

Venīru un zobu balināšanas alternatīva

Dažādu zobu kosmētisko defektu, piemēram, pigmentācijas un zobu formas deformācijas, novēršanai klienti bieži dod priekšroku venīriem. Līdzīgi arī zobu krāsas maiņu visbiežāk pacienti vēlas risināt ar zobu ķīmisko balināšanu. Taču vairumā zobu kosmētisko defektu gadījumu pacientiem piemērotāka ir minimāli invazīva metode, kas negatīvi neietekmēs zobu struktūru un zobu veselības stāvokli ilgtermiņā, vienlaikus sniedzot izcilu rezultātu. Šo abu tik populāro estētiskās zobārstniecības pakalpojumu alternatīva ir tieši kompozīta jeb heliomateriālu pārklājums. Zobu estētiskajai restaurācijai kompozīta pārklājums var būt labāka alternatīva venīriem, jo pieprasa minimālu iejaukšanos zoba struktūrā. Turklāt process ir ātrāks un vienkāršāks, kā arī rezultāts ir vienlīdz efektīvs. Arī ķīmiskā zobu balināšana ne vienmēr būs piemērota visiem pacientiem. Cilvēkiem ar jutīgākiem zobiem vai smaganām šī procedūra var radīt diskomfortu un zobu veselības problēmas ilgtermiņā, tāpēc kompozīta pārklājums ir lieliska alternatīva balināšanai, piešķirot zobiem vēlamo toni un vienlaikus novēršot mazākus formas defektus.

Pacientu biežāk uzdotie jautājumi par helio pārklājumu

Kas ir kompozīta pārklājums zobiem?

Zobu kompozīta pārklājums ir kompozīta plombējamā materiāla pārklājums, kas tiek izmantots zobu restaurācijai, novēršot pigmentāciju un zobu formas defektus.

Vai kompozīta pārklājuma uzklāšana ir zobu audiem saudzīga?

Jā, kompozīta pārklājuma uzklāšana ir viena no saudzīgākajām estētiskās zobārstniecības metodēm. Tā pieprasa tikai minimālu zobu apslīpēšanu - nekādu citu iejaukšanos zobu struktūrā.

Vai helio pārklājums var izlabot priekšējo zobu šķirbu?

Jā, ar heliomateriālu pārklājumu var tikt samazināta vai pilnībā aizpildīta priekšējo zobu šķirba.

Vai helio pārklājums var novērst sudraba plombu izraisītu zobu krāsas maiņu?

Jā, zobu helio pārklājums palīdz novērst zobu pigmentāciju – gan zobu pigmentāciju, kas radusies no ēšanas un dzīvesstila paradumiem, gan sudraba plombu izraisītu pigmentāciju.

Cik ilgu laiku helio pārklājums kalpo un saglabā iegūto rezultātu?

Helio pārklājums savas īpašības saglabā 7-10 gadus.

Estētiskā zobārstniecība klīnikā Aesthetica

Estētiskā zobārstniecība jeb estētiskā stomatoloģija klīnikā Aesthetica piedāvā pakalpojumu kopumu, lai veiktu zobu restaurāciju un atveseļošanu, kā arī uzlabotu zobu ārējo izskatu. Estētiskās zobārstniecības pakalpojumi palīdz risināt zobu krāsas un formas izmaiņas, emaljas nodilumu un nekvalitatīvi veiktas zobu ārstēšanas sekas. Plašais estētiskās zobārstniecības pakalpojumu klāsts sniedz iespēju piemeklēt piemērotāko risinājumu ikviena pacienta zobu veselības stāvokļa un estētisko problēmu risināšanai un vēlamā rezultāta sasniegšanai. Uzticot savu zobu veselību pieredzējušiem speciālistiem, zobu estētiskā atjaunošana var piepildīt arī jūsu sapni par vizuāli pievilcīgākiem, baltākiem un veselīgākiem zobiem. Klīnikas Aesthetica zobārste Dr. Liene Bīnerte un zobu higiēniste Anita Preisa ir gatavas palīdzēt ikvienam, kam ir radušās problēmas ar zobu vispārējo veselību vai ir vēlme uzlabot zobu estētisko izskatu. Īsteno sapni par satriecošu smaidu klīnikā Aesthetica. Pieraksties konsultācijai jau šodien!