fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Kā krūškurvja anatomiskā forma ietekmē nākotnes dekoltē?

Kā krūškurvja anatomiskā forma ietekmē nākotnes dekoltē?

16/01/2019

Krūškurvis sastāv no ribām un muskuļiem. Krūšu formas un tilpuma korekcijas gadījumā tas ir kā pamats, uz kā atradīsies implanti.  Līdz ar to, vispirms ir ļoti precīzi jānovērtē esošā krūškurvja anatomija, lai pareizi izplānotu katru individuālo krūšu korekciju. Plakans, iztilpis vai iekritis krūškurvis, mugurkaula skolioze – kā šīs anatomiskās īpatnības ietekmē krūšu palielināšanas rezultātu?

Ideāls krūškurvis ir viemērīgs un plakans. Taču tas var būt arī iztilpis vai iekritis, simetrisks vai asimetrisks. Šīs krūškurvja deformācijas bieži vien nav manāmas, ja krūtis ir mazas, bet, palielinoties krūšu izmēram, deformāciju ietekme kļūst izteiktāka un redzamāka.

Kā jau minējām, ideālā krūškurvja forma ir plakana. Pie šādas formas krūtis ir vērstas taisni uz priekšu – perpendikulāri krūškurvja sienai. Šajā gadījumā krūšu gali “skatās” taisni un projekcijas līnijas ir paralēlas. Kad pacientei ar šādu krūškurvi veic krūšu palielināšanu, tad krūtis paliek vērstas taisni uz priekšu, un attālums starp krūšgaliem paliek nemainīgs.

Arī implantu pamatnes platumam ir liela ietekme uz dekoltē rezultātu. Nepiemēroti šauri implanti radīs lielu atstarpi starp krūtīm, pārāk lieli – liks implantu malām atrasties nedabīgi tālu padusēs.

Tāpat rezultātu ietekmē implantu profils. Video redzams, kā mainās leņķis starp krūtīm, izvēloties vidējo, augsto un hiperaugsto implantu profilu.

Ja krūškurvis ir iztilpis, leņķis starp krūtīm ir daudz platāks, un dekoltē – seklāks.

Tā kā krūtis atrodas perpendikulāri krūškurvja sienai, iztilpis krūškurvis liek krūtīm “skatīties” uz sāniem. Šajā gadījumā, ievietojot implantus, krūšu gali paceļas un turpina savu gaitu pa asi uz priekšu, attālumam starp krūšgaliem kļūstot lielākam. Neatkarīgi no implanta izmēra un profila, anatomiski nav iespējams izveidot tik ciešu dekoltē, kā to var izdarīt gadījumos, kad krūškurvis ir plakans.

Situācijā, kad krūškurvis ir iekritis, dekoltē ir dziļāks. Leņķis starp krūtīm ir šaurāks, abi krūšu gali ir vērstu uz iekšu un “skatās” viens uz otru. Kad implanti tiek ievietoti šādā situācijā, attālums starp krūšu galiņiem samazinās, krūšu gali vēl vairāk tuvinās viens otram un leņkis starp krūtīm kļust šaurāks.

 Ir situācijas, kad deformācijas rezultātā viena krūškurvja puse ir iekritusi, bet otra – iztilpusi. Tad, lai radītu vizuāli simetrisku izskatu, tiek īpaši piemēroti dažādu izmēru un pat profilu implanti.

Tāpat dekoltē ietekmē esošā mugurkaula skolioze – ja viens plecs ir augstāks un otrs zemāks, tad arī krūtis vizuāli izskatās asimetriskas, un krūšu gali nav vienā līmenī.

Šīs iedzimtās deformācijas plastikas ķirurgi pēc iespējas izlabo, individuāli piemērojot dažādus krūšu implantus un bieži arī veicot atšķirīgu darbu ar mīkstajiem audiem katrā krūšu pusē, taču jāatceras, ka, ja pacientei ir kaulu deformācijas, sasniegt absolūtu simetriju būs grūti vai pat neiespējami.

Video avots: YouTube/Dr Eddy Dona

Saistīti raksti

Pagājušajos Ziemassvētkos mūsu veidotās labdarības akcijas ietvaros iepriecinājām septiņas fantastiskas dāmas. Trīs no viņām vērsās pie Dr. Arguta Keirāna, lai uzlabotu savu veselību un izskatu ar plakstiņu plastikas palīdzību. Šis gads mums visiem ir bijis patiešām raibs, bet mēs turpinām darīt labus darbus un iepriecināt. Dalāmies ar mūsu jauko pacientu stāstiem un gala rezultātiem, kas,

Pagājušajos Ziemassvētkos vēlējāmies dot iespēju vienai sievietei uzlabot dzīves kvalitāti, veicot bezmaksas krūšu samazināšanu. Tā kā pieteikumu bija tik daudz un palīdzēt gribējās visiem, nolēmu dot iespēju DIVĀM sievietēm. Šodien pastāstīšu par mūsu pirmo pacienti, kurai veicām labdarības operāciju medicīnisku indikāciju dēļ. Viņas krūtis bija tik mokoši smagas, ka izsauca veselu virkni veselības problēmu –