"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Bucca Fat Removal

Kāpēc "Biša" tauku spilventiņu izņemšanu veicam tikai stingri pēc medicīniskām indikācijām?

07/08/2019

Kāpēc "Biša" tauku spilventiņu (Bichat’s fat pad, nosaukts pēc Marie François Xavier Bichat) izņemšanu veicam tikai stingri pēc medicīniskām indikācijām?

Kas ir "Biša" tauku spilventiņi?

Tie ir nelieli tauku spilventiņi, kas atrodas sejas vidējā trešdaļā, zemāk par vaigu kauliem. To izņemšana pēdējā laikā ir kļuvusi par "modes lietu" - tā iespējams iegūt izteiksmīgākas sejas kontūras un vaigu kaulus.

Kāpēc mēs šo operāciju neatbalstam modes dēļ?
- Tauku šūnu atrofija sejā ir neizbēgams process, kas skar ikvienu. Kad tas notiek, vairākums vēlas, lai tauku daudzums sejā būtu lielāks, jo tas cilvēkam liek izskatīties jaunākam ilgāku laiku.
- Dažos gadījumos Biša tauku izņemšana var atstāt nepatīkamus sarētojumus.
- Lai uzturētu jauneklīgu izskatu, pasaulē ļoti daudz tiek veiktas tauku (kas ņemti no paša pacienta citām ķermeņa daļām) injekcijas sejā. Kāpēc izņemt to, kas vēlāk būs tik nepieciešams?

Atcerieties - vaigu tauku apjoms, gadiem ejot, dabiski un būtiski sarūk. Kad tas notiek, seja izteikti sakrītas. Bez Biša tauku spilventiņiem tā var izskatīties iekritusi un neveselīga. Vaigu tauku izņemšana ir neatgriezenisks process - tie neatjaunojas!