fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Krūšu implanti

Kāpēc krūšu implants var iziet no vietas/rotēt?

15/11/2020

Krūšu palielināšanas operācijas ietvaros ķirurgs izveido implanta kabatu - vietu, kurā implants tiks ievietots. Šīs “implanta mājas” tiek izveidotas zem vai virs lielā krūšu muskuļa atbilstoši katra pacienta anatomijai un implanta lielumam. Pirmais stabilais rētaudu apvalks, kas notur implantu nepieciešamajā vietā un pozīcijā, izveidojas pirmo trīs pēcoperācijas mēnešu laikā. 

Šo trīs mēnešu laikā ļoti būtiski ir akurāti ievērot mediķu norādījumus! OBLIGĀTI ir jāvalkā labi saturošs un ērts krūšturis gan dienā, gan naktī - tas nodrošina implanta kabatas pareizu aprētošanu. Ja paciente nav ievērojusi dotās rekomendācijas, ir valkājusi slikti saturošu, pārāk lielu vai pārāk brīvu krūšturi, vai no krūštura valkāšanas ir pat izvairījusies, implants ar savu svaru, gravitācijas iespaidā, izstaipa izveidoto kabatu, neļaujot audiem stabili aprētoties apkārt implantam. 

Šajā laikā, uzsūcoties iekšējiem diegiem, implants var brīvi kustēties pa krūškurvi - slīdēt uz sāniem un leju, pat apgriezties otrādi.

Ļoti retos gadījumos organisms implantu var neuztvert kā svešķermeni un ap to neveidot rētaudu vispār. Arī šajā gadījumā, uzsūcoties iekšējiem diegiem, implants ar savu svaru izstaipa kabatu un kļūst kustīgs.

Ko darīt, ja pamani pirmās pazīmes?

Pirmkārt, jāsazinās ar savu ķirurgu. Obligāti valkā stingri saturošu krūšturi 24 stundas diennaktī. Tas dos iespēju rētaudiem pēc iespējas stabili apaugt ap implantu. Tas nav nosacījums, kas jāpiekopj visu atlikušo mūžu - mēs skatāmies, kā krūts reaģē, vai pēc laika ir vērojami uzlabojumi. Ja situācija nav labojama ne-invazīvi, risinājums ir ķirurģiska korekcija, kuras laikā ar neuzsūcošajiem diegiem tiek izveidota atbilstoša izmēra implanta kabata.

Lai implanti labāk “pieķertos” audiem, agrāk izmantoja raupji teksturētus apvalkus, bet mūsdienās ražotāji ir nākuši klajā ar jauniem pētījumiem par to, ka raupjās tekstūras var ilgtermiņā kairināt audus un, līdz ar to palielinās risks tieši pretēji - uz audu pastiprinātu reakciju kapsulofibrozes vai seromu veidā. Pastāv arī poliuretāna putu apvalka implanti, kas saaug kopā ar audiem un implantam nav pilnīgi nekādas iespējas pakustēties, bet šie ir tikai īpašos gadījumos izmantojami produkti.

Mīļās dāmas, no sirds aicinu jūs rūpīgi ievērot sava ķirurga un māsiņu norādījumus! Šīs skaistās pārvērtības ir kopdarbs - ķirurgs operācijā izdara labāko no savas puses, bet tik svarīgajā pēcoperācijas periodā par savu veselību, dzīšanas procesu un noteikumu ievērošanu esat atbildīgas arī jūs pašas! Trešais faktors ir daba - to ne ķirurgs, ne pacients nevar regulēt, tomēr tas, ko var darīt, ir pēc iespējas precīzi kontrolēt situāciju, sajūtas un, darbojoties kopā, sasniegt labāko iespējamo rezultātu!