fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

kapsulas kontraktūra

Kas ir kapsulas kontraktūra un kā to var novērst?

26/06/2019

Mūsdienās kapsulas kontraktūra veidojas aptuveni 2% krūšu palielināšanas pacientu. Tas nav drauds veselībai un dzīvībai. Ir vairāki veidi, kā to iespējams novērst. Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc, svarīgi ir zināt pirmās pazīmes, lai pēc iespējas ātrāk ar savu speciālistu rastu risinājumu konkrētajam gadījumam.

Kas ir kapsulas kontraktūra?

Ap jebkuru ķermenī ievietotu implantu (arī rokā vai kājā) ar laiku rodas rētaudu apvalks – “kapsula”. Kapsulai ir jābūt plānai un necaurtaustāmai. Ja organismam ir radusies pastiprināta atbildes reakcija uz svešķermeni, tad tas to cenšas norobežot, veidojot kapsulu biezāku.

Kapsulas kontraktūra
Normāla kapsula

Kad var rasties kapsulas kontaktūra?

Visbiežāk kapsulas kontraktūra veidojas pirmajos mēnešos pēc operācijas. Tomēr ar šo problēmu dažkārt var saskarties arī vairākus gadus vēlāk.

Kapsulas kontraktūru var veicināt hormonālās izmaiņas (grūtniecība, menopauze), implantu bojājumi, krūšu traumas, agrīnās pēcoperācijas perioda komplikācijas – piem. hematoma.

Kā atpazīt kapsulas kontraktūru?

Pirmās pazīmes ir kņudoša, velkoša, dažkārt dedzinoša sajūta vienā vai abās krūtīs. Krūts paliek jutīgāka, uz tausti stīvāka un stingrāka. To bieži salīdzina ar sajūtu, kāda rodas, kad veidojas aukstumpumpa. Var rasties arī diskomforts, velkoša sajūta pie kustībām. Tādas izjūtas neilgi pēc operācijas (pirmās nedēļas) ir normālas, taču tām ar laiku jāpaliek retākām un retākām, līdz tās pazūd pilnībā. Ja šīs sajūtas vienā vai abās krūtīs saglabājas vai paliek biežākas, jāvēršas jau laicīgi pie sava speciālista.

Vai kapsulas kontraktūru var novērst?

Laicīgi pamanītu kapsulas kontraktūtu visbiežāk var novērst ar ne-invazīvām metodēm, tas ir – apvienojot speciālas procedūras un masāžu. Ja kapsulas kontraktūra ir palikusi nepamanīta, kapsula var izveidoties bieza, dažos gadījumos pat tik bieza kā skrimslis. Šādās situācijās vienīgais risinājums ir operācija.

Laika periods, kādā iespējams kapsulas kontraktūru novērst ne-invazīvi, ir 3 mēneši pēc operācijas.

Kā rīkoties, ja pamani pirmās kapsulas kontraktūras pazīmes?

Vispirms jāsazinās ar savu speciālistu, kas novērtēs situāciju un dos norādījumus par turpmākajām darbībām.

Kā var novērst kapsulas kontraktūru, ja tā ir pamanīta laicīgi?

Katram gadījumam ir nepieciešama individuāla pieeja. Visbiežāk tiek nozīmēta speciāla masāža un papildus procedūras, kas mīkstina rētaudu apvalku un noņem rētaudu aktivitāti. Atsevišķos gadījumos ir vēlams gulēt uz problemātiskās krūts.

Pati procedūra ir ne-invazīva un nesāpīga, taču masāža pirmajās reizēs var būt nepatīkama.

Procedūrās mēs izmantojam 3 dažādas ziedes, kas katra ir pazedzēta atšķirīgam mērķim: ar nevēlamā procesa aktivitāti mazinošu iedarbību, ar rētaudus mīkstinošu efektu vai, lai palīdzētu nelielām hematomām ātrāk un efektīvāk uzsūkties. Procedūras un atbilstošie preperāti tiek izvēlēti, izvērtējot situāciju individuāli.

Svarīgi!

Ja speciālists nav nozīmējis masāžu krūtīm, nekādā gadījumā to nevajag darīt pašai! Pirmos trīs mēnešus pēc operācijas organisms ap implantu izveido sev nepieciešamo robežu. Lieki veicot masāžu, implantam ir risks izslīdēt, jo pirmie izveidojušies rētaudi var tikt atrauti, un implanta kabata izveidoties platāka, nekā nepieciešams.

Masēt krūtis pēc operācijas drīkst TIKAI tā, kā to PARĀDĪJIS SPECIĀLISTS!