Plakstiņu korekcija

Kas jāņem vērā pēc augšējo plakstiņu korekcijas?

03/06/2019

Augšējo plakstiņu korekcija ir otrā pieprasītākā operācija mūsu praksē. Procedūra ir ātra un salīdzinoši vienkārša, taču tās sniegtais izskata uzlabojums ir milzīgs.

 Korekcija nepieciešama, ja āda uz plakstiņiem ir nokarena, atslābusi, tā guļ uz skropstām, radot smaguma, spiediena, noguruma, graušanas sajūtas, ja kosmētika sakrājas ādas krokās, ja acis pastiprināti asaro un acu ārsts saslimšanas neatrod.

Pēc šīs operācijas Jūs uzreiz varēsiet gan atvērt, gan aizvērt acis. Arī redzēt varēsiet visu, vienīgi pirmajā vakarā redze varētu būt nedaudz miglaina dēļ gela, ko pilinām acīs operācijas laikā, lai pasargātu acs gļotādu.

Aizejot mājās pēc operācijas, plakstiņos ir diegi un pāri tiem - plāksteri.  Diegs vienā kaktiņā ieiet brūcē, otrā – iziet ārā, tas ir ar brīviem galiem. Vienīgais, kas tur šo diegu brūcē, ir speciālie plāksterīši – steristripi. Pirmo nedēļu NEDRĪKST NEKO uz acīm SMĒRĒT, nedrīkst neko APGRIEZT vai NOŅEMT plāksterus.  Ja kāds plāksteris atlīp – tas nekas, lai paliek tāds, taču speciāli noņemt to nost nedrīkst.

Pirmajā nedēļā acis var būt ļoti pietūkušas – tūska attīstās, sasniedzot maksimumu 3-4.dienā. Tā var būt gan uz plakstiem, gan zem acīm kā maisiņi. Var būt arī zilumi. Ja zilums ir saslīdējis uz leju - uz vaigiem, tos var pasmērēt ar Heparīna ziedi vai Bodjagu 2-3 x dienā, bet TIKAI UZ VAIGIEM. Smērēt tikai no rīta un pa dienu, nedrīkst likt uz nakti, jo tā izkūstot var ietecēt acīs un izsaukt izteiktu alerģiju.  Uz plakstiņiem smēri smērēt nedrīkst.

Pirmās pāris dienas pēc opercijas rētas var nedaudz “pasuloties”, var būt graušanas sajūta acīs un asarošana, kas ar katru nākamo dienu mazināsies.

Pirmajā nedēļā pēc operācijas jāliek uz acīm sausa, vēsa komprese. Līdzi iedotos cimdus piepildiet ar ūdeni un ieliekiet ledussskapī (saldētavā nedrīkst). Kad nepieciešams likt aukstumu, uz acs uzliekat tīru, sausu salvetīti un virsū vēso cimdu. Aukstumu varat likt pat 5-6 x reizes dienā pa 5 min.

Aptuveni 7. pēcoperācijas dienā ir pārsiešana - diegus tad izņem ārā, taču uzliek “drošības plāksterus” – speciālos steristripus, jo rēta ir tikko kā saķērusies un, naktī netīšām pakasot, var rētu atplēst vaļā. Tāpēc pēc 7.dienas vēl aptuveni 4-5 dienas ir jāstaigā ar “drošības plāksteriem”. Dienā, kad noņemsiet mājās plāksterus, varēsiet jau sākt patīrīt rētiņas ar Bioderm sensibio ūdeni. Kad visas krevelītes ir nost, nav neviena pušuma, var sākt lietot kosmētiku. Kosmētika jāizmanto jau zināma, lietota,  lai pēc iespējas izslēgtu alerģisku reakciju veidošanos. Acis ir ļoti jutīgas, taču pēc operācijas tās var kļūt vēl jutīgākas.

Skropstas pēc operācijas var būt nejutīgas. Jutīgums atgriežas dažu mēnešu laikā.

Tūska no augšējā plakstiņa ātri noslīd uz apakšējo, un tur var būt arī diezgan ilgu laiku – protams, ar katru nedēļu tā paliek arvien mazāka un retāka, taču pilnībā tā pazūd un vairs no rītiem nemaz neparādās tikai pāris mēnešu laikā. 

Pirmās 2  nedēļas ir jāizvairās no fiziskas slodzes, karsēšanās, galvas noliekšanu (lai galva nebūtu zemāk par sirds līmeni ). Pirmās 2 naktis pēc plakstiņu operācijas ieteicams gulēt uz muguras. Lai gulēšana būtu vieglāka un kontrolējamāka, var izmantot “lidmašīnas” spilventiņu – pakavu.

Rēta sārtumu var saglabāt 2-5 mēnešus. Ja operācija tiek veikta pavasarī vai vasarā, kamēr Latvijā ir aktīvā saule (aprīlis – septembra beigas) un kamēr rētiņa ir sārta, uz rētas ārējās daļas, zilumiem un tūskas obligāti ir jāliek saules aizsargkrēms  (SPF 50+). Ja visu dienu atrodaties svaigā gaisā, saules aizsargkrems jālieto katras 2 h, jo tikai tik igi darbojas filtri. Ēna, cepure vai saulesbrilles nepasargā no ultravioletajiem stariem. Ja zilumu, tūsku vai sārto rētu kairinās ultraviotetais starojums, šajās vietās āda aizsargāsies ar tumšiem pigmenta pleķiem. Šīs vietas var palikt tumšākas un pigmentētākas pat uz vairākiem gadiem. Labāk lietot zīmuļveida vai biezos, netekošos aizsargkremus, lai šķidrie neietecētu acīs un neizsauktu alerģiskas reakcijas.

Ja ir radušies kādi jautājumi, lūdzu zvanīt vai rakstīt darba dienās no 9..00-17.00. (+371) 20385822 

Saistīti raksti

Stāsta Aesthetica anestezioloģe – reanimataloģe Dr. Ieva Nemme

Par krūšu asimetriju runā maz. Tās, kurām tā ir, zina, ko tas nozīmē. Reizēm liekas – nu par ko man tā? Kāpēc citām tā nav? Bet zini – ir arī citām! Statistikas dati ir dažādi, bet vidēji 45-60% sieviešu ir vērojama lielāka vai mazāka krūšu asimetrija! Kas ir krūšu asimetrija, kāpēc tā rodas, un kā

Pieteikties konsultācijai