Krūšu ASIMETRIJA – vai man vienīgajai tā ir? Operācijas rezultāts PIRMS un PĒC attēlos
05/06/2020
Par krūšu asimetriju runā maz. Tās, kurām tā ir, zina, ko tas nozīmē. Reizēm liekas – nu par ko man tā? Kāpēc citām tā nav? Bet zini – ir arī citām! Statistikas dati ir dažādi, bet vidēji 45-60% sieviešu ir vērojama lielāka vai mazāka krūšu asimetrija! Kas ir krūšu asimetrija, kāpēc tā rodas, un kā to labot – par to šoreiz!
KRŪŠU ASIMETRIJA – KAS TĀ TĀDA? Vienkāršiem vārdiem runājot – krūšu asimetrija ir stāvoklis, kad sievietei viena krūts atšķiras no otras. Visbiežāk tā ir lielāka par otru. Taču asimetrija var tikt novērota ne tikai krūšu apjoma ziņa, bet arī formas un novietojuma ziņā – viena krūts var būt augstāk, kā otra, un citādāka, kā otra. Tāpat arī viens krūšu gals var būt lielāks vai citādi atšķirīgāks par otru. Reizēm visas šīs problēmas tiek novērotas kopā. Ne visām sievietēm, kurām ir krūšu asimetrija, tā ir izteikta un traucējoša. Tomēr tā var būt arī ļoti izteikta un dzīves kvalitāti samazinoša.
KĀPĒC VEIDOJAS KRŪŠU ASIMETRIJA? Visbiežāk krūšu asimetrija veidojas pubertātes laikā un pie tā vainojami hormoni. Viena krūts aug straujāk, kā otra. Reizēm tas pēcāk izlīdzinās, reizēm – paliek un rada asimetriju krūtīs uz visu mūžu. Kāpēc tieši tas tā notiek - to īsti nevar izskaidrot. Bieži vien asimetrija ir teju vai iedzimta – ja mammai tāda ir, arī meitai tā lielāka vai mazāka var tikt novērota.
Vēl viens periods sievietes dzīvē, kad var veidoties asimetrija – grūtniecība un bērniņa zīdīšanas laiks. Te atkal vainojami hormoni, kuru ietekmē krūtīs veidojas pieniņš, reizēm vienā vairāk, otrā mazāk, tamdēļ arī asimetriskais izskats. Strp citu - bieži vien arī pašas sievietes pie tā ir vainīgas, jo neviļus ar vienu krūti baro bērniņu dūšīgāk, kā ar otru - jo mazajam tā labāk patīk, jo pašai ērtāk utt., tāpēc ļoti būtiski ir zīdīšanas laikā darīt to vienmērīgi ar abām krūtīm! Parasti gan beidzot bērniņu zīdīt, pēc kāda laika arī asimetrija izlīdzinās. Un tomēr - arī te sastopami gadījumi, kad tā saglabājas.
Protams, krūšu asimetrijai var būt arī ne tik nevainīgi iemesli – ja asimetrija parādās pēkšņi, pieaugušai sievietei, kura nav grūtniece un nezīda bērniņu, noteikti vajadzētu doties pie ārsta, jo te viens no iemesliem var būt kāds veidojums krūtī. Jā, nereti tā ir arī pazīme, kas var norādīt uz krūts vēža veidošanās iespējamību. Protams, uzreiz nav pamata panikai - sākumā vizīte pie ārsta, un tad jau būs zināmi īstie iemesli pēkšņai asimetrijai.
VAI ES TĀDA ESMU VIENĪGĀ? Uzreiz jāsaka – NĒ! Tu neesi tāda vienīgā. Tomēr tas parasti ir ļoti izplatīti – jo neērtāka un intīmāka ir problēma, jo mēs mazāk par to runājam, paturam to pie sevis. Un pārdzīvojam, jo mums šķiet, ka esam tāda vienīgās. Taču statistika runā ko pilnīgi citu. Patiesībā ir ļoti maz sieviešu, kam krūtis ir ideāli simetriskas! Kādēļ? Jo mēs, cilvēki, vispār neesam ideāli simetriski. Teju neviens no mums tāds nav – vienam viena kāja ir nedaudz garāka par otru, otram roka, citam viena acs ir augstāk par otru utt. Protams, sievietēm šī asimetrija bieži parādās tieši krūtīs. Taču, ne visām tā ir izteikta un traucējoša, daļa to pat pašas nav sevišķi ievērojušas. Pēc statistikas datiem – vairāk kā pusei sieviešu ir lielāka vai mazāka krūšu asimetrija, kuru VAR saskatīt ar aci! Un vēl kāds pētījums, kas veikts Amerikā, rāda, ka aptuveni 80% sieviešu, kas vēršas pie plastikas ķirurgiem ar vēlmi krūtis palielināt, ir vērojama krūšu asimetrija! Interesanti, ka pēdējā laikā par šo problēmu tiek runāts arvien vairāk, pat slavenības, piemēram Dženifera Lorensa (Jennifer Lawrence) un Keira Naitlija (Keira Knightley) ir publiski atzinušas, ka viņām IR krūšu asimetrija, ka viņas no tā nekaunās, un aicina sievietes visā pasaulē nekaunēties no tā, un galvenais apzināties, ka viņas nav tādas vienīgās! Ja ar to iespējams sadzīvot – dzīvojam un nekaunamies, ja tomēr problēma nomāc – meklējam tai risinājumus, jo tādi taču pastāv!
KĀ SADZĪVOT AR KRŪŠU ASIMETRIJU? Ja krūšu asimetrija nav pārāk iztekta, tad parasti tā sevišķi sievietei ikdienā netraucē. Mūsdienu veļas veikalos pieejamo krūšturu izvēle ir tik plaša un dažāda, ka attiecīgu modeli, kas ļaus nomaskēt nelielu asimetriju, izvēlēties nemaz nav gūti. Protams, cits jautājums ir par dažādām vakarkleitām, zem kurām veļu nevelk vai, piemēram, par pludmales sezonu vasarā. Tomēr arī tad risinājumi ir pieejami – gan dažādi peldkostīmi, kas palīdz noslēpt krūšu atšķirīgumu, gan kleitas modeļa izvēle, kas neizceļ asimetriju. Stilisti apgalvo – krūšu asimetrija ir tāda pati mūsu ķermeņa individuāla lieta, kā, piemēram, platāki gurni vai īsākas kājas. Galvenais ir apzināties to, un izvēlēties apģērbu, kas neizceļ konkrēto lietu jeb tā sakot – padarīt defetku par efektu!
KO IESĀKT, JA SADZĪVOT GRŪTI? Ja asimetrija ir izteikta un traucējoša, vai arī nav tik izteikta, bet tomēr nomāc sievieti, ir vērts apdomāt veidus, kā to labot. Te palīdzēt var plastiskā ķirurģija. Krūšu operācijas, ko iespējams veikt, ir tik dažādas un var tikt kombinētas, ka vienas operācijas laikā ir iespējams krūtis gan palielināt, gan labot asimetriju. Bieži vien tieši šis ir izejas variants no situācijas, kas sievietei liek pēcāk justies pilnvērtīgai un ļoti laimīgai! Nereti klientes saka, ka pēc šīm asimetriju izlabojošām krūšu operācijām, viņas var beidzot doties uz veļas veikalu un izvēlēties krūšturi, kas PATĪK, nevis tikai to, kas palīdz noslēpt problēmu. Un tas ir ļoti daudz, jo ne jau citu cilvēku dēļ mums gribas šo problēmu risināt, galvenās ieguvējas beigu beigās esam mēs pašas!
Saistīti raksti
Plastisko ķirurģiju bieži saista ar dažādiem stereotipiem, no kuriem populārākais ir, ka šādas operācijas veic tikai cilvēki noteiktā vecumā, lai atgūtu gaistošo jaunību. Patiesībā pacientu vecums svārstās no 20 līdz 70+gadiem. Cilvēks jebkurā vecumā ir pelnījis justies labi un pašpārliecināti. Turklāt plakstiņu korekcija nav tikai estētikas jautājums, bet arī būtisks veselības aspekts. Plakstiņu noslīdējums var izraisīt fi zisku diskomfortu - acu asarošanu, graušanu, ādas iekaisumus, kā arī apgrūtināt redzi. Šādos gadījumos pacienta dzīves kvalitāti būtiski var uzlabot blefaroplastika jeb plakstiņu plastika. Kā notiek šāda operācija un kādus rezultātus varam sagaidīt, stāsta “Aesthetica” klīnikas plastikas ķirurgs Dr. Arguts Keirāns.