fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Breast implant

Krūšu implantu garantija – kāpēc tos ir svarīgi reģistrēt?

26/06/2019

Mūsdienās visiem krūšu implantiem ir mūža garantija. Tas nenozīmē, ka ar implantiem nekas nevar notikt, bet tas nozīmē - ja kaut kas ar implantu atgadās, tad ražotājs garantē jaunu sava zīmola implantu bez maksas. 

Kāpēc krūšu implantus ir svarīgi reģistrēt?

Visām pacientēm, kurām ir veikta krūšu palielināšana ar Polytech vai B-Lite implantiem no 2019. gada 1. marta, savi implanti 6 mēnešu laikā pēc operācijas ir obligāti jāreģistrē www.polytech-health-aesthetics.com mājaslapā. Garantija nozīmē, ka to implantu, kas ir bojāts, ap kuru radusies seroma vai 3./4.pakāpes kapsulofibroze, kompānija maina bez maksas uz jaunu produktu. Ja implants nav reģistrēts, ražotāja garantija nav spēkā!

Pacientēm, kurām ir veikta krūšu palielināšana ar Motiva implantiem, tie 3 mēnešu laikā pēc operācijas ir jāreģistrē  www.motivaimplants.comReģistrētiem Motiva implantiem ar mikročipu ražotājs garantē ne tikai bezmaksas implantu bojātā vietā, bet arī dod garantiju - ja pirmā gada laikā implants tiek bojāts, radusies seroma vai kapsulas kontraktūra 3. vai 4. stadijā, un, ja šo iemeslu dēļ implantu nākas mainīt, ražotājs garantē bezmaksas implantu bojātā vietā un kompensē 2500 eiro maiņas operācijas izmaksu segšanai. Ja nepieciešams mainīt abus implantus, ražotājs bez maksas aizstāj abus un sedz operācijas izmaksas 5000 eiro apmērā.

Šī kompensācija ir spēkā tikai reģistrētajiem Motiva implantiem ar mikročipu. Ja pēc gada pacientei ir vēlme garantiju pagarināt vēl uz 5 gadiem, ražotājs sniedz arī šādu iespēju. Papildus garantiju var saņemt Motiva mājaslapā; tās cena ir 200 eiro.

Motiva implantiem bez mikročipa ražotājs garantē jaunu implantu bojātā vietā, taču šī veida implantiem nav iespējas saņemt papildus garantiju un operācijas izmaksu kompensāciju.

Kur implantus reģistrēt?

Polytech un B-Lite implantus jāreģistrē www.polytech-health-aesthetics.com  mājaslapā;

Motiva implantus jāreģistrē www.motivaimplants.com.

Kā implantus reģistrēt?

Polytech un B-Lite:

 1. Dodies uz https://polytech-health-aesthetics.com/en/warranty/
 2. Spied “Click here to register” pogu
 3. Izvēlies valodu
 4. Aizpildi prasītos laukus

 Motiva:

 1. Dodies uz https://register.motivaimagine.com
 2. Piereģistrējies
 3. Aizpildi prasītos laukus

Kad un kāpēc implanti būtu jāmaina?

Mūsdienās krūšu implanti tiek ražoti tā, lai tie kalpotu visu mūžu. Ja implantam kaut kāda iemesla dēļ ir atklāts bojājums, tad ražotājs bez maksas bojāto implantu aizstāj, taču, ja problēmu nav – tos nav nepieciešams mainīt pēc kāda konkrēta laika perioda.

Implanti var būt jāmaina tikai 4 iemeslu dēļ:

 • Ja ir bojāts implanta apvalks;
 • Ja ir konstatētas izmaiņas gelā;
 • Ja apkārtējie audi reaģē agresīvi, veidojot seromas vai cietas kapsulas, un citādi šo aktivitāti nav iespējams noņemt;
 • Ja pašai implantu īpašniecei ir radušās citas vēlmes attiecībā uz izmēru vai formu (šajā gadījumā ražotājs nenodrošina savu bezmkasas produktu un nekompensē operācijas izmaksas).

Tāpēc reizi gadā ir obligāti jāveic krūšu ultrasonogrāfijas pārbaude, pēc 40 gadiem + mamogrāfija katru 2.gadu (onkoloģijas profilaksei). Pārbaužu laikā ir redzams implantu apvalks, gels, apkārtējie audi, kā arī tiek pārbaudīts krūts dziedzeris.

Ja ir konstatētas kādas problēmas, implantu ieteicams nomainīt 6 mēnešu laikā. Operācija nav steidzama. Implanta bojājums nav dzīvībai bīstams, un jauno tehnoloģiju kohesīvais gels nekur netek, neuzsūcas, necirkulē pa organismu.

Pārbaudes ir obligātas, un tās nevajag atlikt. Tāpat nedrīkst atlikt arī implanta maiņu tā bojājuma gadījumā. Lai arī implanta bojājumi nav dzīvībai bīstami un sākumā pat netraucē fiziski, ilgi atliekot implanta maiņu, var rasties ļoti nepatīkami procesi implanta atrašanās vietā, kas vēlāk ne tikai stipri sarežģī maiņas operāciju, bet arī atveseļošanos un jaunā implanta pieņemšanu.