"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Krūšu implantu “RIPLINGS”

Krūšu implantu “RIPLINGS” - kas tas ir un kāpēc tas rodas?

07/08/2019

Riplings

Riplings (eng. rippling) ir implanta rievojuma efekts, kas retos gadījumos var būt vizuāli redzams pēc krūšu palielināšanas. Tas parasti parādās kādā no krūts perimetra zonām, atkarīgi no implanta novietojuma - virs vai zem muskuļa.

Kāpēc tas rodas?

  • Sievietēm, kurām ir ļoti plāni audi krūšu rajonā,  nav īsti pietiekama “polstera”pār ievietoto svešķermeni, tāpēc implanta mala var būt vizuāli pamanāma vai sataustāma caur audiem. Pie noteiktām kustībām implants padodas gravitācijai un kustas, līdz ar to viņa malu krokojums caur plānajiem audiem var kļūt pamanāms. To tad arī sauc par implantu “riplingu” jeb krokojumu.

Ja implants ir ievietots ZEM (daļēji) muskuļa, tad riplings var parādīties krūts ārējā sānā, kur implanta malu sedz tikai pacientes plānie audi, augšpusē un dekoltē zonā to neredzēs, jo tur implantu sedz arī muskulis.

Krūšu implantu “RIPLINGS”

Šāds efekts var parādīties arī, kad implants ir VIRS muskuļa. Piemēram, pirms operācijas ir bijis pietiekami daudz savu audu, lai implantu nosegtu, taču pēcāk sieviete ir strauji notievējusi vai izbarojusi bērniņu, un savi krūšu audi ir kardināli samazinājušies. Tā kā šādā situācijā audi var būt palikuši izteikti plānāki, tas dod iespēju implantam “spīdēt cauri”. Pie šī implantu novietojuma riplings var rasties arī krūšu augšpusē.

Krūšu implantu “RIPLINGS”

Šī parādība ir reta, jo piemērotākie implanti un to novietojums tiek individuāli rūpīgi piemeklēts katrai pacientei kopā ar ķirurgu. Lai pēc iespējas riplinga parādīšanos novērstu, smalkām meitenēm parasti piedāvā plānāka apvalka, maigākus implantus, kam apvalks nav tik raupjš un krokojums ne tik izteikts.

Svarīgi atcerēties, ka “riplings” nav nedz operācijas vaina, nedz arī kāda medicīniska komplikācija vai implanta defekts! Vienkārši - pacientei ir pārāk maz savu audu, lai pavisam “paslēptu” implanta malu. Visbiežāk riplings redzams noliecoties, kad uz implantu darbojas gravitācijas ietekme. Jo plānāki ir savi audi, jo lielāka iespēja, ka krokojums būs redzams.

Krūšu implantu “RIPLINGS”

Kā riplingu novērst?

Vienkāršākais veids, kā šo nevēlamo efektu novērst, ir pieņemties svarā par pāris kg :) Tad izveidojas neliels audu polsteris, kas nosedz implanta malas.

Ja riplings ļoti traucē, tad pastāv arī dažādas operatīvas metodes, kā to novērst vai mazināt. Viens ir – mainīt implanta veidu vai novietojuma vietu – ja tas atrodas virs muskuļa, pārvietot to zem muskuļa, vai arī nomainīt implanta veidu uz citu, kam ir samazināta šī īpašība veidot izteiktu krokojumu. Otrs - var apsvērt iespēju veikt savu taukaudu (paņemtu no citām ķermeņa vietām) injekcijas apkārt implanta malām, to nopolsterēšanai un maskēšanai.

Saistīti raksti

Deguna starpsienas operācija jeb septoplastika – kas ir starpsienas deviācija un kādos gadījumos nepieciešama operācija? Deguna starpsienas operācija ir ķirurģiska manipulācija, kas ne tikai sniedz iespēju novērst diskomfortu, hroniskas saslimšanas vai apgrūtinātu elpošanu, bet dažkārt arī kosmētiskus defektus. Tieši deguna starpsienu deviācija jeb izliekums bieži ir visdažādāko sūdzību un hronisku saslimšanu pamatā. Taču, tā kā