fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Rēta

Krūšu operāciju iespējamie rētu veidi - skaidrojums un vizuālie piemēri

26/06/2019

Piedāvājam izglītojošu rakstu un foto sēriju par dažādām krūšu operācijām un rētiņu veidiem! Lūk,  skaidrojumi un uzskatāmi piemēri!

ZEMKRŪTS RĒTA

Stāsta Dr. Evija Rodke: "Šīs rētiņas garums ir aptuveni 4 cm, es to parasti lieku ieslīpi, lai to nevar redzēt ne no viena profila. Pacientei sēžot vai stāvot, rētiņas absolūti nav redzamas. Ar šādām rētiņām sieviete var iet, piemēram, pēc sporta nodarbībām pirtī vai dušā kaila, un citām sievietēm rētiņas paliks nemanāmas. Tās ir pamanāmas tikai, sievietei kailai atguļoties uz muguras!"

  1. un 2. attēlā pirmie foto uzņemti no apakšas, sievietei stāvot ar paceltām rokām. Rētiņas ir svaigas, nesen izņemti diegi, bet tās praktiski nav redzamas. Abos attēlos otrajās bildēs redzams- ja ar otru roku paceļ krūti uz augšu, tikai tad ir redzama šī mazā strīpiņa. Pēdējā attēlā - skats no apakšas uz zemkrūts kroku, sievietei stāvot ar paceltām rokām. 4. attēlā redzamas rētiņas 2 mēnešus pēc operācijas.
Krūšu operāciju iespējamie rētu veidi
Krūšu operāciju iespējamie rētu veidi
Krūšu operāciju iespējamie rētu veidi
Rēta

"Šo ceļu/rētiņas veidu izvēlas visvairāk sieviešu, jo šis ir vismaigākais, vismazāk traumatiskais ceļš. Ķirurgs uzreiz no ādas griezuma iet zem muskuļa vai fascijas, absolūti nepieskaroties un netraumējot krūts dziedzeri. No pusgada līdz gadam pēc operācijas, abas rētiņas paliek kā plānas, bālas strīpiņas. Dažreiz tās tik labi ieguļas zemkrūts krokā, ka ar laiku vispār vairs nav pamanāmas."

PADUSES RĒTA

Stāsta Dr. Evija Rodke: "Šī ir pati nemanāmākā no iespējamajām rētiņām pēc krūšu operācijām. Tomēr - šī izvēle nav dota katrai sievietei. Caur padusi nav iespējams ielikt jebkura tipa vai izmēra implantu. Tāpat krūtīm jābūt simetriskām, bez papildus problēmām, kas būtu jālabo operācijas laikā. Asimetriju vai īpašu iedzimtu problēmu labošanas, kā arī atkārtotas operācijas vai labošanas caur šo pieeju nevar izdarīt kvalitatīvi. Ja paciente var izvēlēties, tad šo pieeju izvēlas sievietes, kam ir ļoti svarīgi, lai uz ķermeņa nebūtu pilnīgi nekādas iespējamas pēdas par operāciju. Kādreiz tas saistīts ar darba specifiku - modeles, aktrises, citreiz dēļ stabilu attiecību neesamības - sieviete kautrējas no iespējamajām jaunajām attiecībām un iespējamiem jautājumiem."

Attēlos - pirmajā attēlā - 1 mēnesis kopš operācijas, otrajā - 6 mēneši un trešajā - gads pēc operācijas. Kā redzams - rētiņa paliek arvien nemanāmāka un gadu pēc operācijas vairs praktiski nav saskatāma.

Paduses rēta

KRŪŠU PALIELINĀŠANA CAUR AREOLU

Stāsta Dr. Evija Rodke: "Šis ir viens no ļoti populāriem veidiem, kā veikt krūšu palielināšanu. Šādā veidā ir iespējams gan izlīdzināt nelielas krūšu augstumu asimetrijas, gan pabīdīt nesimetriskas areolas, gan veikt labošanas vai pāroperācijas. Šo metodi neiesaku jaunām un nedzemdējušām meitenēm, kā pirmo izvēli, jo šis ir vienīgais ceļš, kurā tiek skarts arī krūts dziedzeris. Lai no areolas nokļūtu zem muskuļa vai zem fascijas, ir jāiet vispirms nedaudz gar un caur dziedzeri, un tikai tad tālākajos audos. Tāpat šī nebūs izvēles metode sievietēm ar ļoti maziņām areolām, kā arī tām, kas vēlas ļoti lielus implantus. Abos minētajos gadījumos krūšu galiņš vienkārši tiktu stipri samocīts. Tomēr izvēloties šo metodi, var nebaidīties - bērniņa barošanas funkcija nekādi netiek ietekmēta, jo visi piena izvadkanāli tiek saglabāti. Bet šī noteikti, no ārsta viedokļa, ir mazliet traumatiskāka izvēle, jo tiek skarts vēl viens orgāns - krūšu dziedzeris, kas citos variantos paliek pilnīgi intakts."

Attēlos - 1. attēlā redzama rētiņa no priekšpuses 1 mēnesi pēc operācijas un 8 gadus pēc operācijas un divu bērnu ilgas un kvalitatīvas izbarošanas. 2. attēlā - skats no sāniem 1 mēnesi pēc operācijas un 8 gadus pēc operācijas - atkal pēc abu bērnu izbarošanas. Šis ir reāls piemērs tam, ka bērnu barošanai pēc krūšu palielināšanas operācijām nav pilnīgi nekādu šķēršļu!

Krūšu manipulācijas caur Areolu
Krūšu manipulācijas caur Areolu

KRŪŠU PALIELINĀŠANA UN PACELŠANA - CAUR AREOLU

Stāsta Dr. Evija Rodke: "Dažreiz, kad krūtīm ir nelielas asimetrijas vai neliels noslīdējums un sieviete vēlas ne tikai koriģēt apjomu, bet arī krūšu formu, kā arī pacelt krūšu galu augstumus, var izmantot krūšu pacelšanas metodi ar rētiņu viscaur ap areolu. Tātad ar šīs pieejas palīdzību var gan palielināt krūtis, gan vienlaicīgi veikt arī pacelšanu. Rētiņa gaiša paliek ne ātrāk, kā pēc 6-12 mēnešiem. Tā vienmēr būs redzama, kā neliela, bāla strīpiņa, līdzīga kā strijas uz krūtīm pēc bērna barošanas. Ja ir tāda vēlme, vēlāk, kad rētiņa jau izbālējusi, viscaur pa to var veikt mikropigmentāciju - līdzīgi, kā uzacīm. Piemērojot krāsu, var pavisam noslēpt šo mazo bālo strīpiņu, nomaskējot to areolas krāsā!"

Abos attēlos pirmajā bildē redzama svaiga rētiņa, nesen kā izņemts ārējais diegs. Vēl redzama maza pūtīte ārējā rētiņas sānā, kur audi grib izstumt iekšējā diega mezgliņu. Abos attēlos otrajā bildē rētiņa redzama 8 gadus pēc operācijas.

Krūšu manipulācijas caur Areolu
Krūšu manipulācijas caur Areolu

KRŪŠU PACELŠANA AR ENKURVEIDA JEB APGRIEZTU T-VEIDA RĒTU

Stāsta Dr. Evija Rodke: "Šo pacelšanas metodi izmanto pie liela audu noslīdējuma gan krūšu pacelšanas, gan samazināšanas gadījumos. Pie pacelšanas visbiežāk tiek izmantoti arī implanti, jo vairumā gadījumu pacientei savu krūts dziedzera audu praktiski nav, ir tikai noslīdējusi āda. Savukārt, ja savu audu apjoms ir pietiekams, bet ir zudusi forma, piemēram, pēc bērnu zīdīšanas, izteiktas svara zaudēšanas vai vienkārši ar gadiem, tad var izmantot šo pacelšanas metodi, bet krūts saturu un formu izveidot no pacientes pašas pietiekamajiem dziedzeraudiem. Gadījumos, kad krūtis ir ļoti lielas un smagas, tad liekā audu masa tiek noņemta, bet no atlikušajiem audiem tiek izveidota formīga un pacelta krūts. Jebkurā no šiem minētajiem variantiem būs jāizmanto enkurveida vai apgrieztā 'T" veida rēta. Tāpat, kā jebkura rēta, arī šī sākumā ir sarkana, ar krevelītēm, gaiša paliek aptuveni 6-12 mēnešus pēc operācijas. Tā kā šī rēta, salīdzinoši ar visām citām iespējamajām, ir visgarākā, pastāv arī lielāka iespējamība problemātiskākai dzīšanai. Īpaša uzmanība pēc operācijas jāvelta tām krustojuma vietiņām zem areolas un apakšā zemkrūts krokā, kur satiekas trīs ādas stūrīši. Tieši tur reizēm ādai ir visgrūtāk ideāli sadzīt. Bet pat ļoti labi, ideāli sadzijusi rētiņa tomēr tuvplānā var būt redzama, kā neliela, bāla strīpiņa. Nevajadzētu sevi maldināt ar domu, ka "ar lāzeri" pēc tam pilnīgi likvidēšu šo strīpiņu. Rētiņas izskatu, protams, varēs uzlabot, bet pilnīgi izdzēst to nebūs iespējams, jo tā tomēr iet cauri visiem ādas slāņiem!"

Attēlos - 1., 2., 3. - paciente, kurai veikta krūšu pacelšanas operācija ar implantiem - 1 mēnesi pēc operācijas, 1 un 2 gadus pēc operācijas. Redzams, ka rētiņa kļūst nemanāmāka, tomēr tā, kā bāla strīpiņa, paliek redzama, līdzīgi kā strijas, kas rodas krūšu ādā pēc bērniņa barošanas.

  1. attēls - rētiņa 2 mēnešus pēr krūšu palielināsanas un pacelšanas

5.,6. attēls - paciente pēc krūšu pacelšanas operācijas bez implantiem - rētiņas ļoti minimāli redzamas, ideāls gadījums!

Krūšu pacelšana ar enkurveida jeb apgrieztu t-veida rētu
Rēta
Krūšu pacelšana ar enkurveida jeb apgrieztu t-veida rētu