Mediciniska Mikropigmentacija

MEDICĪNISKĀ MIKROPIGMENTĀCIJA

21/09/2023

Medicīniskā mikropigmentācija - lielisks risinājums nevēlamiem ādas defektiem!

Kā risināt dažādas ādas pigmentācijas problēmas, stāsta Nadežda Deržnikele – klīnikas Aesthetica mikropigmentācijas meistare ar 20 gadu profesionālo pieredzi.

Medicīniskā mikropigmentācija ir procedūra, ar kuras palīdzību iespējams ietonēt depigmentētus ādas laukumus, padarīt nemanāmākas rētas pēc operācijām, traumām vai apdegumiem, kā arī nomaskēt strijas, kas izveidojušās grūtniecības laikā, pieņemoties svarā vai strauji augot.

Šī ir salīdzinoši jauna metode, bet tās pirmsākumi meklējami 20 gadus senā pagātnē, kad popularitāti iekaroja permanentais make-up jeb dekoratīvā mikropigmentācija lūpu un uzacu koriģēšanai. Medīcīniskajā mikropigmentācijā princips ir tieši tāds pats – ar speciāla aparāta palīdzību ādas virsējā kārtā tiek ievadīts pigments, tikai izmantotie toņi ir gaišāki. Pašas krāsas un to ievadīšanas tehnika gadu gaitā ir stipri mainījusies - šodien mums ir pieejama daudz kvalitatīvāki materiāli un aparatūra.

Kas jāņem vērā, ja plāno veikt procedūru?

Ja apsver šādu iespēju, noteikti izvēlies profesionāli ar pieredzi tieši medicīniskajā mikropigmentācijā un izpēti meistara veikto darbu attēlus, lai saprastu, kāds ir prognozējamais rezultāts. Šīs procedūras veikšanai ir nepieciešamas ne tikai zināšanas un pieredze, bet arī mākslinieciskas iemaņas, jo jāprot precīzi piemeklēt toņus, arī krāsas ievadīšanas tehnika ir būtiska. Ādas laukumu nedrīkst vienkārši aizkrāsot, to aizpilda tā sauktajā “punktiņu tehnikā”, kas imitē dabisku un, ja nepieciešams, pat mazliet nevienmērīgu ādas izskatu, vadoties pēc apkārtējiem audiem.

Ļoti svarīgi, lai procedūra tiek veikta ar speciālajām - permanentajām krāsām, nevis tām, ko izmanto tetovēšanas salonos. Permanento krāsu sastāvā ir tikai atļautas sastāvdaļas, kas neizraisa alerģijas un ar tām ir iespējams panākt dabiskāku toni. Tetovēšanas krāsas, lai arī ir noturīgākas, tomēr ir nepiemērotas medicīniskajai mikropigmentācijai, jo gaišie pigmenti ar laiku maina krāsu – tie var kļūt pelēcīgi vai dzeltenīgi, ko ļoti grūti vēlāk koriģēt.

Cik noturīgs būs rezultāts?

To ietekmē dažādi faktori un katram tas būs individuāli. Ja tiek pigmentēti rētaudi, krāsa šajās vietās turēsies labāk nekā uz veselas ādas, kas reģenerējas. Lai pagarinātu rezultāta noturību, apstrādātā vieta jāsargā no saules ar apģērba vai saules aizsargkrēma palīdzību.

Tomēr jārēķinās, ka rezultāts nesaglabāsies uz mūžu, tas pēc laika būs jāpiekoriģē. Bet tas noteikti nebūs tik ātri, kā permanentā make-up gadījumā, kad korekcija jāveic reizi gadā. Medicīniskajā mikropigmentācijā tiek izmantoti gaišie – ādas krāsas toņi, kas paši par sevi ir samērā noturīgi, atšķirībā no tumšākiem, kurus lieto, piemēram, uzacu ietonēšanai.

Ko pacienti biežāk vēlas koriģēt?

Visbiežāk pēc palīdzības vēršas pacientes ar strijām un rētām pēc ķeizargrieziena vai plastiskās operācijas. Populāra ir arī tumšo loku zem acīm korekcija, jo ar šo metodi iespējams būtiski uzlabot sejas kopējo izskatu, padarot to svaigāku. Arī krūts vēža pacientēm, pēc operācijas esam veikuši rētu korekciju, kā, arī zaudēta krūtsgala gadījumā ar mikropigmentācijas palīdzību to atjaunojuši. Katrs gadījums ir individuāls un katrs labais rezultāts nes lielu gandarījumu, jo pacientam vienmēr tiek atrisināta kāda sasāpējusi problēma.

Pieteikties konsultācijai
Pieteikties jaunumiem