fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Noderīgi

Kaut arī strādājam katru dienu garas stundas, lielā pieprasījuma dēļ klientiem ne vienmēr sanāk tikt uz vizīti vai operāciju tagad un tūlīt. Paldies mūsu uzticīgajiem draugiem par pacietību, bet jaunajiem tikmēr pastāstīsim sīkāk par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem! Kā pierakstīties uz konsultāciju? Ko darīt, ja pēc konsultācijas rodas vēl kādi jautājumi? Vai ir iespējams veikt operāciju

Pirmais solis – konsultācija Kā sagatavoties operācijai? Cik ilgs ir atveseļošanās process? Kāds ir piemērotākais risinājums manai problēmai? Kādas analīzes nepieciešams veikt pirms operācijas? Kādas būs operācijas izmaksas? Šie ir tikai daži visbiežāk uzdotie jautājumi, uz kuriem konsultācijas laikā gūsiet atbildes no mūsu profesionālajiem speciālistiem. Ikvienam, kurš vēlas veikt plastisko operāciju vai izmantot skaistuma injekcijas

Ausu korekcijas

Ausis drīkst sākt operēt bērniem no 6 gadu vecuma, jo tad ir izveidojies auss skrimslis. Visbiežāk bērniem ausis tiek koriģētas pirms skolas gaitu uzsākšanas, lai, sākoties skolas gadiem, bērnu pasargātu no iespējamās vienaudžu nežēlīgās attieksmes, kas visvairāk izpaužas tieši pirmajās klasēs.

Ausu korekcijas bieži izvēlas veikt arī pieauguši cilvēki. Operācija ir salīdzinoši ātra un vienkārša - tā notiek vietējā anestēzijā.

Pacients pēc procedūras uzreiz var iet mājās, operācija ir ļoti mierīga, nesāpīga (jūtami ir tikai dūrieni vietējās anestēzijas ievadīšanai), bērni spēlē līdzpaņemtās spēlītes vai pat iemieg.

Jāņem vērā, ka 1 nedēļu ap galvu būs elastīgā saite. Pēc tam var  izmazgāt matus dušā, taču iespējami nelieli zilumi, kas var saglabāties 2-3 nedēļas.

Kādos gadījumos veic ausu korekciju?

Veikt ausu korekciju izvēlas gan pieaugušie, gan nereti šāds lēmums tiek pieņemts bērnu ausu korekcijai. Ausis drīkst sākt operēt bērniem, kuri sasnieguši 6 gadu vecumu, jo tad ir izveidojies auss skrimslis. Visbiežāk bērniem ausis tiek koriģētas pirms skolas gaitu uzsākšanas, lai, sākoties skolas gadiem, bērnu pasargātu no iespējamās vienaudžu nežēlīgās attieksmes, kas visvairāk izpaužas tieši pirmajās klasēs.

Operācija un pēcoperācijas periods

Operācija ir salīdzinoši ātra un vienkārša – tā notiek vietējā anestēzijā. Pacients pēc procedūras uzreiz var doties mājās, operācija ir ļoti mierīga, nesāpīga (jūtami ir tikai dūrieni vietējās anestēzijas ievadīšanai), bērni spēlē līdzpaņemtās spēlītes vai pat iemieg. Jāņem vērā, ka 1 nedēļu ap galvu būs jānēsā elastīgā saite. Pēc tam var  izmazgāt matus dušā, taču iespējami nelieli zilumi, kas var saglabāties 2 līdz 3 nedēļas. Pirts, baseini, vanna, solārijs – ierobežoti uz 3 līdz 4 nedēļām. Diegu galus noņem aptuveni 10  dienā. Krevelītes, tulznas, zilumi, ja tādi vispār parādās, noiet 2 nedēļu laikā.

“Tuneļu” caurumu, izplēstu auskaru caurumu korekcija

Kad “tuneļa” caurums ir sniedzis 8 mm, maz ticams, ka tas pilnībā sarausies atpakaļ, taču, kad jau ir pārsniegta 1,5 cm diametrā robeža, tas vairs nekad neatgriezīsies sākotnējā formā un izmērā. Rezultāts ir pārāk liela izmēra caurums auss ļipiņā. Ja šis caurums ļipiņā klientam traucē, to var koriģēt.

Sašķeltu ausu ļipiņu korekciju veic, lai atjaunotu ausu ļipiņas, kas ir tikušas saplēstas ar auskariem, traumas rezultātā vai tīšām izstaipītas. Šādi bojājumi tajās var rasties arī ilgstošas smagu vai garu auskaru nēsāšanas rezultātā, kā arī, ja vairāki pīrsingi ausī atrodas pārāk tuvu viens otram vai ļipiņas apakšējai daļai.

Korekcijas procedūra un atlabšanas periods

Operācija ilgst aptuveni 20  līdz 30 minūtes vienai ausi, un tā noris lokālā anestēzijā. Lai atjaunotu skarto zonu ausu ļipiņās (pa vecā bojājuma malām)  tiek veidots iegriezums, kas pēc tam tiek sašūts kopā. Pēc operācijas uz ausu ļipiņām sākumā būs mazas sarkanas rētiņas, taču ar laiku tās izbālēs pelēcīgi bālas. Pēc 4 līdz 6 mēnešiem ausu ļipiņām vajadzētu izskatīties pilnīgi normālām, bez īpašām pazīmēm, ka ausis iepriekš bijušas caurdurtas. Būs redzama tikai neliela, bāla strīpiņa – rētiņa. Ļipiņas var atkal caurdurt 6 mēnešus pēc operācijas, ievērojot 5 mm distanci no vecā cauruma vietas – tagadējās smalkās rētas.

Jautājumi un atbildes

Jā, tas ir iespējams, ja katras operācijas apjoms nav pārāk liels un operācijas kopējais ilgums nepārsniedz 5-6 stundas. Visbiežāk reizē tiek veiktas krūšu un vēdera korekcijas jeb tā saucamais "mommy makeover", kā arī krūšu un plakstiņu korekcijas.

Lai nāktu klientiem pretī, esam izveidojuši iespēju slēgt juridisku nomaksas līgumu, kas paredz, ka 60% no operācijas kopējām izmaksām tiek apmaksāti pirms operācijas, pārējie 40% bez procentiem jāatmaksā tuvāko trīs mēnešu laikā. Tādā gadījumā ir nepieciešama izziņa no darba devēja vai VID (par oficiālu darba vietu Latvijā).

Pierakstīties varat, zvanot (+371) 20385822, rakstot uz info@aesthetica.lv vai aizpildot zemāk atrodamo kontaktformu.

Cik ilgi man jābūt Latvijā?

Apjomīgāku operāciju (krūšu korekcijas, sejas vai vēdera plastikas) gadījumā Latvijā Tev jāpavada vismaz 14 dienas. Šo dienu laikā paspēsi gan tikties ar dakteri personīgā vizītē,  gan veikt nepieciešamās analīzes un izmeklējumus pirms operācijas (ja tādi nebūs veikti jau savā mītnes zemē), kā arī veikt pašu operāciju, iziet visas pārsiešanas un izņemt diegus. Šis ir minimāli nepieciešamais periods, lai kvalitatīvi un profesionāli novadītu visu procesu līdz veiksmīgam un drošam iznākumam - paspētu konsultēties, izoperēties un atveseļoties tik tālu, lai droši varētu doties uz savu mītnes valsti.

Plakstiņu korekcijām ir nepieciešamas vismaz 8 dienas – lai varētu lidot prom pēc diegu izņemšanas, ko veicam 8. dienā pēc operācijas. Ja uz savu mītnes valsti dosies prom ar automašīnu un plāno diegus izņemt pie sevis, tad prom vari doties kaut nākamajā dienā, ja tas ļoti nepieciešams. Tomēr mūsu klīnikas taktika ir uzņemties atbildību par savu veikto operāciju un novadīt pirmo, grūtāko pēcoperācijas periodu līdz galam, uzmanīgi un rūpīgi kontrolējot un vadot šo periodu.

Ko darīt, ja es nevaru/nevēlos atsevišķi lidot uz konsultāciju?

Šādā gadījumā vari aprakstīt savas vēlmes un nosūtīt attēlus ar problemātisko/koriģējamo ķermeņa zonu uz mūsu klīnikas e-pastu: info@aesthetica.lv .

Attēlu uzņemšana krūšu/vēdera korekcijai:

  • No priekšas ar rokām gar sāniem;
  • No priekšas ar horizontāli paceltām rokām
  • 45 grādu leņķī ar rokām sakrustotām aiz muguras

Attēlu uzņemšana plakstiņu korekcijai:

  • Seja no priekšas, acis vaļā, skatiens taisni uz priekšu bez mīmikas 
  • Pārējām operācijām nav tik būtiski, kā tiek uzņemtas fotogrāfijas. Galvenais, lūgums tās uzņemt kādai citai personai, nevis pašam, un darīt to tā, lai labi, asi un tuvplānā redzama problēma, ko vēlies koriģēt.

Foto tiks apskatīti un tiks apzināts nepieciešamais operācijas veids un darba apjoms.

Ja pavisam noteikti zini, ka operāciju tiešām vēlies, piedāvājam rezervēt operācijas laiku - tad Tev nebūs jāgaida rindā uz konsultāciju un pēc tam vēl rindā uz operāciju. Ja ir veikta operācijas rezervācija, ar Dr. Rodki-Sproģi personīgi tiksies pēc darba laika - vēlākais 1 dienu līdz operācijai (ja ir krūšu vai vēdera operācija; plakstiņu korekcijas pacienti ar dakteri tiekas operācijas dienā pirms operācijas). Šajā tikšanās reizē izrunāsiet, samērīsiet un izplānosiet visas precīzās detaļas individuāli tieši Tev.

Ja es izvēlos atbraukt atsevišķi uz konsultāciju un tikai tad nolemju par labu operācijai, cik ilgs laiks aptuveni paiet no konsultācijas līdz operācijai?

Tas ir atkarīgs no konkrētā brīža rindām. Vidēji tie varētu būt apmēram 3 mēneši, taču, lai to noskaidrotu precīzi, jāsazinās ar dakteres asistenti, zvanot (+371) 20385822 vai rakstot uz info@aesthetica.lv

Vairāk par svarīgākajiem punktiem, kas jāzina un jāņem vērā, plānojot operāciju pie mums, ja pastāvīgi nedzīvojat Latvijā, lasi šeit: Pacientiem no ārzemēm

Speciālisti, kas sniedz pakalpojumu

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurģe, rokas ķirurģe

Plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

Plastikas ķirurgs

Pieteikties konsultācijai

Informācijas, kas jāsniedz datu subjekta datu ievākšanas brīdī

Pārzinis – Aesthetica SIA, reģistrācijas Nr. 40203026926, Rīga, Tālivalža iela 15, LV-1006
Datu apstrādes nolūks – pieteikuma pieraksta pie ārsta apstrāde
Apstrādājamās personas datu kategorijas – vārds, uzvārds, epasts, kontakta tālrunis
Datu apstrādes tiesiskais pamats – šis Jūsu pieteikums un GDPR 6 panta b un f app.
Personas datu saņēmēju kategorijas – attiecīgi pilnvaroti Aesthetica SIA darbinieki
Aesthetica SIA ir nozīmēts datu aizsardzības speciālists, ar kuru var sazināties datuspecialists@aesthetica.lv

Sīkāk par to, kā mēs apstrādājam Jūsu personas datus Jūs variet uzzināt mūsu privātuma politikā, kas ir publicēta te Privātuma politika vai arī rakstot mums uz epastu datuspecialists@aesthetica.lv