"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Noderīgi

Kaut arī strādājam katru dienu garas stundas, lielā pieprasījuma dēļ klientiem ne vienmēr sanāk tikt uz vizīti vai operāciju tagad un tūlīt. Paldies mūsu uzticīgajiem draugiem par pacietību, bet jaunajiem tikmēr pastāstīsim sīkāk par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem! Kā pierakstīties uz konsultāciju? Ko darīt, ja pēc konsultācijas rodas vēl kādi jautājumi? Vai ir iespējams veikt operāciju

Pirmais solis – konsultācija Kā sagatavoties operācijai? Cik ilgs ir atveseļošanās process? Kāds ir piemērotākais risinājums manai problēmai? Kādas analīzes nepieciešams veikt pirms operācijas? Kādas būs operācijas izmaksas? Šie ir tikai daži visbiežāk uzdotie jautājumi, uz kuriem konsultācijas laikā gūsiet atbildes no mūsu profesionālajiem speciālistiem. Ikvienam, kurš vēlas veikt plastisko operāciju vai izmantot skaistuma injekcijas

Krūšu korekcijas

Spied uz pogas zemāk, lai uzreiz nokļūtu uz sev interesējošo sadaļu.

Krūšu korekcijas procedūru ievadkonsultācijas

Ņemot vērā augsto pieprasījumu un interesi, mūsu klīnika piedāvā pirmreizējo ievadkonsultāciju pie speciāli sagatavotiem asistentiem vai jaunajiem ārstiem, lai sieviete mierīgā atmosfērā uzzinātu visu galveno par šiem jautājumiem, spētu apdomāt un pieņemt savām vēlmēm atbilstošāko un drošāko lēmumu. Šī ir lieliska iespēja tām sievietēm, kuras vēlas veikt kādu no procedūrām, bet nav pietiekami informētas vai baidās par komplikāciju riskiem, gribētu uzzināt visu par implantu veidiem, mūsdienu tehnoloģijām, garantijām, kā pareizāk sakārtot savu ģimenes dzīvi un ikdienu, kā arī iegūtu atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem. Parasti baidāmies no nezināmā – šī ir lieliska iespēja uzzināt visu par un ap krūšu skaistumu un veselību. Mūsu zinošie speciālisti mierīgā gaisotnē sniegs atbildes uz visiem klientam aktuālajiem jautājumiem par sagatavošanos operācijai, procedūru norisi un atlabšanas periodu.

Piesakies konsultācijai un vienojies par piemērotāko laiku, zvanot +371 20385822 vai rakstot uz info@aesthetica.lv

Krūšu palielināšana

Krūšu palielināšana jau daudzus gadus ir vispieprasītākā plastiskā operācija gan pasaulē un Latvijā, gan arī mūsu plastiskās ķirurģijas klīnikā.

Krūšu palielināšana – kāpēc to veikt?

Krūtis daudzām sievietēm ir ļoti nozīmīgs sievišķības, identitātes un seksualitātes simbols. Ja sieviete nav apmierināta ar savu krūšu formu, apjomu, tvirtumu un citām to vizuālajām īpašībām, nereti rodas kompleksi, zūd pašpārliecinātība un būtiski mazinās sievietes dzīves kvalitāte. Protams, šie nav vienīgie iemesli, kāpēc tiek veikta krūšu palielināšana.

Kādos gadījumos tiek veikta krūšu samazināšana?

 • Sieviete vēlas piepildītākas un tvirtākas krūtis
 • Krūtis ir neattīstītas, asimetriskas, atšķirīgas formas un izmēra
 • Pēc bērniņa piedzimšanas un krūts barošanas nepieciešams atjaunot to izmēru, formu, apjomu un tvirtumu

Krūšu implantu veidi

Krūšu implanti ir dažāda izmēra, augstuma jeb projekcijas, gela struktūras, apvalka un formas

 • Apaļie krūšu implanti – tiem ir apaļa pamatne un dažādi pacēlumi, bet pārsvarā vienāds augšējā un apakšējā pola pildījums. Jo augstāks implanta pacēlums – projekcija, jo izteiksmīgāks ir augšējais pols. Zemie un vidējā profila apaļie implanti rada dabisku izskatu, ar nedaudz piepildītāku augšējo polu. Augstie vai hiperaugstie profili rada push – up efektu krūšu augšējā daļā, radot pilnīgāku, izteiksmīgāku un mākslīgāku efektu. Ja šiem implantiem izvēlas ergonomisko gelu, tas imitē dabīgās krūts izskatu, līdz ar to katru no minētajiem efektiem padara mierīgāku, dabiskāku un līdzīgāku dabīgās krūts kustībām.
 • Anatomiskie krūšu implanti – tiem ir lāses / pilienveida forma, kas tāda saglabājas gan stāvus, gan guļus, un sniedz sievietei dabisku, anatomisku krūšu izskata rezultātu.

Klīnikas speciālisti palīdz izvēlēties piemērotāko implanta formu, pacēlumu un izmēru, ņemot vērā katras sievietes vēlmes, gaumi un medicīniskās iespējas (sākotnējais krūšu stāvoklis, krūšu audu īpatnības, auguma proporcijas u.c.). Mūsu speciālisti sniegs vērtīgus padomus, lai krūšu palielināšanas operācijas rezultāts būtu lielisks, patiešām atbilstu sievietes individuālajām vēlmēm un ar iespējamāki zemāku komplikāciju risku. Krūšu implantiem ražotājs dod mūža garantiju. Par krūšu implantu garantiju un reģistrāciju vairāk lasi šeit.

Operācijas norise

Operācijas ilgums ir 45 – 60 min un tā tiek veikta vispārējā anestēzijā. Implanti tiek ievietoti vai nu zem lielā krūšu muskuļa, vai arī virs tā, bet zem muskuļa fascijas. Krūšu palielināšanas rētas garums ir ~ 3 līdz 4 cm un tā atrodas zem areolas vai zem krūts. Aizvien retāk tiek izmantota iespēja implantus ievietot caur iegriezumu padusē, jo šādā gadījumā pastāv implantu veida un izmēru ierobežojumi. Vairāk par to lasi šeit.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas klīnikā jāuzturas līdz nākamajam rītam, vismaz 1 nedēļu jānēsā apsaitēta elastīgā saite. 2 nedēļas jāierobežo fiziskā slodze un ikdienas darbu veikšana, nedrīkst veikt asas roku kustības un celt smagumu vairāk par 1 kg, nedrīkst stiepties (lai elkonis neietu tālāk par pleca līmeni), kā arī nedrīkst karsēties un lietot karstus ēdienus vai dzērienus. 1 mēnesi jāvalkā speciālā veļa, kas ir ietverta operācijas cenā un katrai pacientei atsevišķi piemērota. Pēc tam paciente pāriet uz labi saturošu un atbalstošu apakšveļu, kas dienu un nakti, kā arī sportojot ir jāvalkā vēl 3 mēnešus. Klīnika var izsniegt slimības lapu uz 10 dienām, arī diegu izņemšana tiek veikta aptuveni 10. līdz 12. dienā pēc operācijas.  Pēc nedēļas paciente var iet dušā, savukārt, pēc mēneša pamazām sākt atgriezties ierastajā ikdienas ritmā – izmantot baseinu, pirti, solāriju, sportot utt. Ja implants tiek ievietots zem lielā krūšu muskuļa, tad pilnu un nopietnu slodzi pilnīgi bez ierobežojumiem tieši uz šo muskuļu grupu drīkst atsākt tikai no 3. mēneša. Krūšu palielināšanas galīgais rezultāts ir redzams aptuveni pēc 3 līdz 5 mēnešiem.

Vairāk par sagatavošanos un pēcoperācijas periodu lasi šeit.

Krūšu pacelšana

Tikai krūšu pacelšana (mastopeksija) tiek veikta gadījumos, kad sievietes krūtīm ir labs apjoms un izmērs, bet nepieciešams koriģēt to noslīdēšanu, samazināt areolu izmēru un pacelt to novietojumu. Diemžēl tikai sporta vingrinājumi krūšu pacelšanai nesniedz gaidīto rezultātu.

Operācijas rezultātā tiek novērsts krūšu noslīdējums, uzlabota krūšu forma, atrašanās vieta, kompaktums un estētika. Krūšu pacelšana tiek veikta, izmantojot pašas pacientes audus – noņemot tikai lieko ādu, bet no dziedzera audiem izveidojot skaistas, tvirtas un stabilas, vietā esošas krūtis. Ja krūtis ir noslīdējušas un bez apjoma, krūšu pacelšanu var kombinēt ar palielināšanu (ar implantiem). Krūšu pacelšanas operācijas laikā netiek traumēti krūtsgali, to inervācija, apasiņošana vai piena izvadkanāli.

Kāpēc krūtis noslīd?

 • Pēc grūtniecības un krūts barošanas krūtis zaudē dziedzera stingrību un apjomu, krūšu āda kļūst neelastīga, izstaipīta, bieži vien ar strijām.
 • Strauja svara zuduma vai tā izmaiņu rezultātā tiek zaudēts taukaudu daudzums krūšu rajonā, tas ietekmē krūšu apjomu un ādas elastību.
 • Noslīdēšanu ietekmē arī gravitācija, novecošanās process un krūšu apjoms – jo lielākas un smagākas ir krūtis, jo izteiktāks un ātrāks var būt šis noslīdēšanas process.

Operācijas norise

Operācijas ilgums ir 1 līdz 3 stundas un tā tiek veikta vispārējā anestēzijā. Operācijas laikā tiek likvidēta liekā āda, pārvietoti un nostabilizēti krūšu audi un koriģēts areolu izmērs un novietojums. Rētas izvietojumu ietekmē krūšu pacelšanas veids. Rēta var tikt veidota tikai ap areolu vai ap areolu un ar vertikālo iegriezumu uz leju, bet apjomīgāku noslīdējumu gadījumā tiek veidots apgrieztā “T” veida iegriezums (enkura tipa pacelšana). Vairāk par to lasi šeit.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas klīnikā jāuzturas 1 nakts, 1 nedēļu jāvalkā elastīgā saite. 2 nedēļas jāierobežo fiziskā slodze un ikdienas darbu veikšana, nedrīkst veikt asas roku kustības un celt smagumu vairāk par 1 kg, nedrīkst stiepties (lai elkonis neietu tālāk par pleca līmeni), kā arī nedrīkst karsēties un lietot karstus ēdienus vai dzērienus. 1 mēnesi jāvalkā speciālā veļa. Klīnika var izsniegt slimības lapu uz 10 dienām, arī diegu izņemšana tiek veikta aptuveni 10. līdz 12. dienā pēc operācijas.  Pēc nedēļas paciente var iet dušā, savukārt pēc mēneša sākt pamazām atgriezties ierastajā ikdienas ritmā – izmantot baseinu, pirti, solāriju, sportot utt. Krūšu pacelšanas galīgais rezultāts ir redzams aptuveni pēc 3 līdz 5 mēnešiem.

Vairāk par sagatavošanos un pēcoperācijas periodu lasi šeit.

Krūšu samazināšana

Sievietes labsajūtu, veselību un dzīves kvalitāti ietekmē ne tikai pārāk mazas, bet arī apgrūtinoši lielas krūtis. Krūšu samazināšanas operāciju veic, ja sievietei ir pārāk lielas krūtis (krūšu hipertrofija, giganomastija), kas  var būt ne tikai emocionāls un fizisks apgrūtinājums, bet arī veselību apdraudošs faktors, laika gaitā deformējot mugurkaulu, radot stājas defektus, hroniskas sāpes krūtīs, mugurā un plecos, kā arī ādas macerāciju. Ir pierādīts, ka premenopauzes un menopauzes vecumā lielā krūšu audu apjoma samazināšana ievērojami samazina arī iespēju saslimt ar krūts ļaundabīgiem procesiem.

 Kādos gadījumos tiek veikta krūšu samazināšana?

 • Sievietes pēc 45 gadu vecuma piedzīvo hormonālas izmaiņas un krūšu samazināšana tiek veikta, lai mazinātu ļaundabīgu veidojumu attīstības risku krūtīs.
 • Krūšu apjoms sagādā veselības problēmas.
 • Pārāk lielas krūtis būtiski ierobežo sievietes kustību brīvību, iespēju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, atrast piemērotu apģērbu.
 • Apjomīgo krūšu dēļ sieviete izjūt emocionālu diskomfortu, cieš no zema pašvērtējuma un apkārtējo replikām.

Operācijas norise

Operācijas ilgums ir 1,5 līdz 3,5 stundas un tā tiek veikta vispārējā anestēzijā. Operācijas laikā tiek noņemti liekie krūšu audi, likvidēta liekā āda un koriģēts areolu novietojums. Rēta tiek veidota enkurveida formā – kā apgrieztā “T” veida iegriezums. Vairāk par to lasi šeit.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas klīnikā jāuzturas 1 nakts, 1 nedēļu jālieto elastīgā saite, 1 mēnesi jāvalkā speciālā veļa. 2 nedēļas jāierobežo fiziskā slodze un ikdienas darbu veikšana, nedrīkst veikt asas roku kustības un celt smagumu vairāk par 1 kg, nedrīkst stiepties (lai elkonis neietu tālāk par pleca līmeni), kā arī nedrīkst karsēties un lietot karstus ēdienus vai dzērienus. Klīnika var izsniegt slimības lapu uz 10 dienām, arī diegu izņemšana tiek veikta aptuveni 10. līdz 12. dienā pēc operācijas.  Pēc nedēļas paciente var iet dušā, savukārt pēc mēneša sākt pamazām atgriezties ierastajā ikdienas ritmā – izmantot baseinu, pirti, solāriju, sportot utt. Krūšu samazināšanas galīgais rezultāts ir redzams aptuveni pēc 3 līdz 5 mēnešiem. Krūšu samazināšanas operācijas rezultāts parasti ir ilgstošs, bet ir jāņem vērā, ka pēcāk to var ietekmēt grūtniecība, svara izmaiņas un novecošanās procesi. Vairāk par sagatavošanos un pēcoperācijas periodu lasi šeit.

Jautājumi un atbildes

Lai organisma hormonālais balanss ļautu audiem normāli dzīt, ir nepieciešams nogaidīt vismaz 6 mēnešus.

Jā, tas ir iespējams, ja katras operācijas apjoms nav pārāk liels un operācijas kopējais ilgums nepārsniedz 5-6 stundas. Visbiežāk reizē tiek veiktas krūšu un vēdera korekcijas jeb tā saucamais "mommy makeover", kā arī krūšu un plakstiņu korekcijas.

Ražotāja noteikta piemaksa ir tikai par īpašiem, pasūtāmiem (lieliem) izmēriem un B-Lite vieglajiem implantiem. Izvēloties B-Lite implantus, operācijas izmaksas paaugstinās par 1300 eiro.

Lai nāktu klientiem pretī, esam izveidojuši iespēju slēgt juridisku nomaksas līgumu, kas paredz, ka 60% no operācijas kopējām izmaksām tiek apmaksāti pirms operācijas, pārējie 40% bez procentiem jāatmaksā tuvāko trīs mēnešu laikā. Tādā gadījumā ir nepieciešama izziņa no darba devēja vai VID (par oficiālu darba vietu Latvijā).

Lai varētu veikt operāciju, jābūt pagājušiem vismaz 6 mēnešiem kopš pēdējās krūtsbarošanas reizes.

Pierakstīties varat, zvanot (+371) 20385822, rakstot uz info@aesthetica.lv vai aizpildot zemāk atrodamo kontaktformu.

Cik ilgi man jābūt Latvijā?

Apjomīgāku operāciju (krūšu korekcijas, sejas vai vēdera plastikas) gadījumā Latvijā Tev jāpavada vismaz 14 dienas. Šo dienu laikā paspēsi gan tikties ar dakteri personīgā vizītē,  gan veikt nepieciešamās analīzes un izmeklējumus pirms operācijas (ja tādi nebūs veikti jau savā mītnes zemē), kā arī veikt pašu operāciju, iziet visas pārsiešanas un izņemt diegus. Šis ir minimāli nepieciešamais periods, lai kvalitatīvi un profesionāli novadītu visu procesu līdz veiksmīgam un drošam iznākumam - paspētu konsultēties, izoperēties un atveseļoties tik tālu, lai droši varētu doties uz savu mītnes valsti.

Plakstiņu korekcijām ir nepieciešamas vismaz 8 dienas – lai varētu lidot prom pēc diegu izņemšanas, ko veicam 8. dienā pēc operācijas. Ja uz savu mītnes valsti dosies prom ar automašīnu un plāno diegus izņemt pie sevis, tad prom vari doties kaut nākamajā dienā, ja tas ļoti nepieciešams. Tomēr mūsu klīnikas taktika ir uzņemties atbildību par savu veikto operāciju un novadīt pirmo, grūtāko pēcoperācijas periodu līdz galam, uzmanīgi un rūpīgi kontrolējot un vadot šo periodu.

Ko darīt, ja es nevaru/nevēlos atsevišķi lidot uz konsultāciju?

Šādā gadījumā vari aprakstīt savas vēlmes un nosūtīt attēlus ar problemātisko/koriģējamo ķermeņa zonu uz mūsu klīnikas e-pastu: info@aesthetica.lv .

Attēlu uzņemšana krūšu/vēdera korekcijai:

 • No priekšas ar rokām gar sāniem;
 • No priekšas ar horizontāli paceltām rokām
 • 45 grādu leņķī ar rokām sakrustotām aiz muguras

Attēlu uzņemšana plakstiņu korekcijai:

 • Seja no priekšas, acis vaļā, skatiens taisni uz priekšu bez mīmikas 
 • Pārējām operācijām nav tik būtiski, kā tiek uzņemtas fotogrāfijas. Galvenais, lūgums tās uzņemt kādai citai personai, nevis pašam, un darīt to tā, lai labi, asi un tuvplānā redzama problēma, ko vēlies koriģēt.

Foto tiks apskatīti un tiks apzināts nepieciešamais operācijas veids un darba apjoms.

Ja pavisam noteikti zini, ka operāciju tiešām vēlies, piedāvājam rezervēt operācijas laiku - tad Tev nebūs jāgaida rindā uz konsultāciju un pēc tam vēl rindā uz operāciju. Ja ir veikta operācijas rezervācija, ar Dr. Rodki-Sproģi personīgi tiksies pēc darba laika - vēlākais 1 dienu līdz operācijai (ja ir krūšu vai vēdera operācija; plakstiņu korekcijas pacienti ar dakteri tiekas operācijas dienā pirms operācijas). Šajā tikšanās reizē izrunāsiet, samērīsiet un izplānosiet visas precīzās detaļas individuāli tieši Tev.

Ja es izvēlos atbraukt atsevišķi uz konsultāciju un tikai tad nolemju par labu operācijai, cik ilgs laiks aptuveni paiet no konsultācijas līdz operācijai?

Tas ir atkarīgs no konkrētā brīža rindām. Vidēji tie varētu būt apmēram 3 mēneši, taču, lai to noskaidrotu precīzi, jāsazinās ar dakteres asistenti, zvanot (+371) 20385822 vai rakstot uz info@aesthetica.lv

Vairāk par svarīgākajiem punktiem, kas jāzina un jāņem vērā, plānojot operāciju pie mums, ja pastāvīgi nedzīvojat Latvijā, lasi šeit: Pacientiem no ārzemēm

Speciālisti, kas sniedz pakalpojumu

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

Plastikas ķirurģe

Ķirurgs, mamologs, onkologs

Plastikas ķirurģe, rokas ķirurģe

Plastikas ķirurgs

Plastikas ķirurgs

Pieteikties konsultācijai

Informācijas, kas jāsniedz datu subjekta datu ievākšanas brīdī

Pārzinis – Aesthetica SIA, reģistrācijas Nr. 40203026926, Rīga, Tālivalža iela 15, LV-1006
Datu apstrādes nolūks – pieteikuma pieraksta pie ārsta apstrāde
Apstrādājamās personas datu kategorijas – vārds, uzvārds, epasts, kontakta tālrunis
Datu apstrādes tiesiskais pamats – šis Jūsu pieteikums un GDPR 6 panta b un f app.
Personas datu saņēmēju kategorijas – attiecīgi pilnvaroti Aesthetica SIA darbinieki
Aesthetica SIA ir nozīmēts datu aizsardzības speciālists, ar kuru var sazināties datuspecialists@aesthetica.lv

Sīkāk par to, kā mēs apstrādājam Jūsu personas datus Jūs variet uzzināt mūsu privātuma politikā, kas ir publicēta te Privātuma politika vai arī rakstot mums uz epastu datuspecialists@aesthetica.lv