fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Noderīgi

Kaut arī strādājam katru dienu garas stundas, lielā pieprasījuma dēļ klientiem ne vienmēr sanāk tikt uz vizīti vai operāciju tagad un tūlīt. Paldies mūsu uzticīgajiem draugiem par pacietību, bet jaunajiem tikmēr pastāstīsim sīkāk par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem! Kā pierakstīties uz konsultāciju? Ko darīt, ja pēc konsultācijas rodas vēl kādi jautājumi? Vai ir iespējams veikt operāciju

Pirmais solis – konsultācija Kā sagatavoties operācijai? Cik ilgs ir atveseļošanās process? Kāds ir piemērotākais risinājums manai problēmai? Kādas analīzes nepieciešams veikt pirms operācijas? Kādas būs operācijas izmaksas? Šie ir tikai daži visbiežāk uzdotie jautājumi, uz kuriem konsultācijas laikā gūsiet atbildes no mūsu profesionālajiem speciālistiem. Ikvienam, kurš vēlas veikt plastisko operāciju vai izmantot skaistuma injekcijas

Uzacu pacelšana

Uzacu korekcijas mērķis ir pacelt noslīdējušas uzacis. Gadiem ejot, uzacu kustība notiek uz leju, tās neizbēgami noslīd. Āda un mīkstie audi zaudē elastību, līdz ar to attālums starp uzacīm un skropstām samazinās. Uzacu noslīdējums var radīt nogurušu, dusmīgu vai skumju izskatu. Īpaši bieži tieši novecošanās procesi ir iemesls, kāpēc mūsu klienti izvēlas veikt uzacu pacelšanas operāciju vai pilno pieres plastiku, lai „atvērtu” skatienu. Procedūras laikā liekā āda tiek noņemta, un audi zem ādas tiek ķirurģiski mainīti, lai atjaunotu sejas kontūru uz jauneklīgāku izskatu.

Uzacu pacelšanu var veikt vairākos veidos:

 • Pilnas pieres plastikas ietvaros
 • Ar tiešo iegriezumu uzacs matiņu zonā
 • Ar botulīntoksīna injekciju palīdzību

Sejas plastika

Laika gaitā sejas formā rodas dažādas izmaiņas – āda, zemāda, muskuļu-aponeirozes sistēma kļūst neelastīgāka un noslīd. Noslīdējušus mīkstos audus uz vaigiem un žokļa līnijas nav iespējams koriģēt nedz ar kosmētikas produktiem, nedz masāžām, lāzeriem, injekcijām un citām procedūrām. Operāciju veic, ja ir lieka āda gar zoda līniju, izveidojušies „buldoga” vaidziņi, dubultzods, lieka āda uz kakla, vaigu noslīdējums (ļoti dziļas deguna – mutes rievas). Sejas plastikas laikā liekā āda tiek noņemta, un zemādas, muskuļu un aponeirozes slānis tiek ķirurģiski nofiksēts atpakaļ vietā, lai atgrieztu sejas kontūru uz jauneklīgāku izskatu.

Visbiežāk sejas plastiku kombinē ar kakla plastiku, jo atsevišķi kaklu var koriģēt ļoti reti. Sejas plastiku ļoti bieži un arīdzan veiksmīgi var kombinēt arī ar plakstiņu plastiku vai dažādām injekcijām.

Kakla plastika

Kakla plastiku visbiežāk veic kombinācijā ar sejas plastiku. Šīs operācijas ietvaros tiek koriģēta liekā āda un tauki ap žokļa līniju, radot izteiksmīgāku un jauneklīgāku kaklu. Rezultāti var būt ilgstoši, tomēr jāņem vērā, ka kakla korekcija nevar pilnībā apturēt novecošanās procesu.

Rinoplastika (deguna korekcija)

Degunu drīkst operēt tikai no 18 gadu vecuma, jo līdz šim vecumam tas tikai vēl veidojas. Deguna plastika tiek uzskatīta par visneprognozējamāko plastisko operāciju, jo tā ir vienīgā operācija plastiskajā ķirurģijā, kurā strādā ne tikai ar ādu un zemādu, taukaudiem, bet arī ar skrimsli un kauliem, kam ir nepatīkama īpašība rētoties. Konsultācijā katru individuālu gadījumu ļoti sīki izrunā atsevišķi. Operācija notiek vispārējā anestēzijā, 1 nakts jāpavada stacionārā. Parasti uz deguna 1 nedēļu ir ģipsis. Ja tiek koriģēta ne tikai skrimšļainā, bet arī kaulainā deguna daļa, tad zilumi būs vismaz 2 nedēļas. Deguna tamponi tiek izņemti nākamajā rītā. Pirts, baseini, vanna, solārijs – ierobežoti uz ~ 3-4 nedēļām. Diegu galus noņem ~10. dienā. Deguna operācija ir vienīgā, kur galējo rezultātu redz tikai pēc 1 gada.

Plakstiņu plastika

Plakstiņus var koriģēt gan atsevišķi augšējos un apakšējos, gan abus kopā. Ja koriģēti tiek tikai augšējie vai tikai apakšējie plakstiņi, pacientiem ir iespēja izvēlēties lokālo vai vispārējo anestēziju. Ja tiek operēti augšējie un apakšējie plakstiņi kopā, korekcija tiek veikta vispārējā anestēzijā. Augšējo plakstiņu ādas noslīdējums un tauku brukas var būt gan iedzimtas, gan iegūtas.

Kādos gadījumos nepieciešama apakšējo plakstiņu korekcija?

Apakšējo plakstiņu korekciju veic, ja ir izteikta liekā āda, maisiņi zem acīm,  kā arī labi redzami tumšie loki zem acīm, radot nepatīkamu ēnas iespaidu. Apakšējo plakstiņu korekcijas laikā noņem lieko ādu, sakārto taukaudu brukas, lai tās vairs neizspiestos un neradītu maisiņus zem acīm. Bieži vien maisiņu vai tumšo loku efektu rada vaigu noslīdējums, audu trūkums (audu ir par maz). Tādos gadījumos operēt neiesaka – korekcija tiek veikta ar injekciju palīdzību. Turklāt, jāņem vērā, ka apakšējo plakstiņu āda ir trausla un maiga, tāpēc nav vēlamas atkārtotas operācijas.

Dubultzoda korekcija

Dubultzoda veidošanos var ietekmēt gan liekais svars, gan vecums. Dubultzods var būt arī ģenētiski iedzimts. Ne vienmēr veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes var palīdzēt no tā atbrīvoties vai izskatu mazināt – it sevišķi, ja problēma radusies vecuma ietekmē, kad ādas elastība ir mazinājusies un limfātiskā darbība – pasliktinājusies.

Kādas ir dubultzoda korekcija iespējas?

 • „Belkyra” injekcijas (dezoksiholskābes) - nepieciešamas 2  līdz 6 procedūras, atkarībā no lieko tauku daudzuma). Preparāts iedarbojas uz tauku šūnām, tās likvidējot un izvadot no organisma.
 • Liposukcija (lokālajā anestēzijā).
 • Dubultzoda likvidēšanu var kombinēt ar sejas plastikas operāciju.

Ausu korekcijas

Ausis drīkst sākt operēt bērniem no 6 gadu vecuma, jo tad ir izveidojies auss skrimslis. Visbiežāk bērniem ausis tiek koriģētas pirms skolas gaitu uzsākšanas, lai, sākoties skolas gadiem, bērnu pasargātu no iespējamās vienaudžu nežēlīgās attieksmes, kas visvairāk izpaužas tieši pirmajās klasēs.

Ausu korekcijas bieži izvēlas veikt arī pieauguši cilvēki. Operācija ir salīdzinoši ātra un vienkārša - tā notiek vietējā anestēzijā.

Pacients pēc procedūras uzreiz var iet mājās, operācija ir ļoti mierīga, nesāpīga (jūtami ir tikai dūrieni vietējās anestēzijas ievadīšanai), bērni spēlē līdzpaņemtās spēlītes vai pat iemieg.

Jāņem vērā, ka 1 nedēļu ap galvu būs elastīgā saite. Pēc tam var  izmazgāt matus dušā, taču iespējami nelieli zilumi, kas var saglabāties 2-3 nedēļas.

Kādos gadījumos veic ausu korekciju?

Veikt ausu korekciju izvēlas gan pieaugušie, gan nereti šāds lēmums tiek pieņemts bērnu ausu korekcijai. Ausis drīkst sākt operēt bērniem, kuri sasnieguši 6 gadu vecumu, jo tad ir izveidojies auss skrimslis. Visbiežāk bērniem ausis tiek koriģētas pirms skolas gaitu uzsākšanas, lai, sākoties skolas gadiem, bērnu pasargātu no iespējamās vienaudžu nežēlīgās attieksmes, kas visvairāk izpaužas tieši pirmajās klasēs.

Operācija un pēcoperācijas periods

Operācija ir salīdzinoši ātra un vienkārša – tā notiek vietējā anestēzijā. Pacients pēc procedūras uzreiz var doties mājās, operācija ir ļoti mierīga, nesāpīga (jūtami ir tikai dūrieni vietējās anestēzijas ievadīšanai), bērni spēlē līdzpaņemtās spēlītes vai pat iemieg. Jāņem vērā, ka 1 nedēļu ap galvu būs jānēsā elastīgā saite. Pēc tam var  izmazgāt matus dušā, taču iespējami nelieli zilumi, kas var saglabāties 2 līdz 3 nedēļas. Pirts, baseini, vanna, solārijs – ierobežoti uz 3 līdz 4 nedēļām. Diegu galus noņem aptuveni 10  dienā. Krevelītes, tulznas, zilumi, ja tādi vispār parādās, noiet 2 nedēļu laikā.

“Tuneļu” caurumu, izplēstu auskaru caurumu korekcija

Kad “tuneļa” caurums ir sniedzis 8 mm, maz ticams, ka tas pilnībā sarausies atpakaļ, taču, kad jau ir pārsniegta 1,5 cm diametrā robeža, tas vairs nekad neatgriezīsies sākotnējā formā un izmērā. Rezultāts ir pārāk liela izmēra caurums auss ļipiņā. Ja šis caurums ļipiņā klientam traucē, to var koriģēt.

Sašķeltu ausu ļipiņu korekciju veic, lai atjaunotu ausu ļipiņas, kas ir tikušas saplēstas ar auskariem, traumas rezultātā vai tīšām izstaipītas. Šādi bojājumi tajās var rasties arī ilgstošas smagu vai garu auskaru nēsāšanas rezultātā, kā arī, ja vairāki pīrsingi ausī atrodas pārāk tuvu viens otram vai ļipiņas apakšējai daļai.

Korekcijas procedūra un atlabšanas periods

Operācija ilgst aptuveni 20  līdz 30 minūtes vienai ausi, un tā noris lokālā anestēzijā. Lai atjaunotu skarto zonu ausu ļipiņās (pa vecā bojājuma malām)  tiek veidots iegriezums, kas pēc tam tiek sašūts kopā. Pēc operācijas uz ausu ļipiņām sākumā būs mazas sarkanas rētiņas, taču ar laiku tās izbālēs pelēcīgi bālas. Pēc 4 līdz 6 mēnešiem ausu ļipiņām vajadzētu izskatīties pilnīgi normālām, bez īpašām pazīmēm, ka ausis iepriekš bijušas caurdurtas. Būs redzama tikai neliela, bāla strīpiņa – rētiņa. Ļipiņas var atkal caurdurt 6 mēnešus pēc operācijas, ievērojot 5 mm distanci no vecā cauruma vietas – tagadējās smalkās rētas.

Jautājumi un atbildes

Jā, tas ir iespējams, ja katras operācijas apjoms nav pārāk liels un operācijas kopējais ilgums nepārsniedz 5-6 stundas. Visbiežāk reizē tiek veiktas krūšu un vēdera korekcijas jeb tā saucamais "mommy makeover", kā arī krūšu un plakstiņu korekcijas.

Lai nāktu klientiem pretī, esam izveidojuši iespēju slēgt juridisku nomaksas līgumu, kas paredz, ka 60% no operācijas kopējām izmaksām tiek apmaksāti pirms operācijas, pārējie 40% bez procentiem jāatmaksā tuvāko trīs mēnešu laikā. Tādā gadījumā ir nepieciešama izziņa no darba devēja vai VID (par oficiālu darba vietu Latvijā).

Pierakstīties varat, zvanot (+371) 20385822, rakstot uz info@aesthetica.lv vai aizpildot zemāk atrodamo kontaktformu.

Cik ilgi man jābūt Latvijā?

Apjomīgāku operāciju (krūšu korekcijas, sejas vai vēdera plastikas) gadījumā Latvijā Tev jāpavada vismaz 14 dienas. Šo dienu laikā paspēsi gan tikties ar dakteri personīgā vizītē,  gan veikt nepieciešamās analīzes un izmeklējumus pirms operācijas (ja tādi nebūs veikti jau savā mītnes zemē), kā arī veikt pašu operāciju, iziet visas pārsiešanas un izņemt diegus. Šis ir minimāli nepieciešamais periods, lai kvalitatīvi un profesionāli novadītu visu procesu līdz veiksmīgam un drošam iznākumam - paspētu konsultēties, izoperēties un atveseļoties tik tālu, lai droši varētu doties uz savu mītnes valsti.

Plakstiņu korekcijām ir nepieciešamas vismaz 8 dienas – lai varētu lidot prom pēc diegu izņemšanas, ko veicam 8. dienā pēc operācijas. Ja uz savu mītnes valsti dosies prom ar automašīnu un plāno diegus izņemt pie sevis, tad prom vari doties kaut nākamajā dienā, ja tas ļoti nepieciešams. Tomēr mūsu klīnikas taktika ir uzņemties atbildību par savu veikto operāciju un novadīt pirmo, grūtāko pēcoperācijas periodu līdz galam, uzmanīgi un rūpīgi kontrolējot un vadot šo periodu.

Ko darīt, ja es nevaru/nevēlos atsevišķi lidot uz konsultāciju?

Šādā gadījumā vari aprakstīt savas vēlmes un nosūtīt attēlus ar problemātisko/koriģējamo ķermeņa zonu uz mūsu klīnikas e-pastu: info@aesthetica.lv .

Attēlu uzņemšana krūšu/vēdera korekcijai:

 • No priekšas ar rokām gar sāniem;
 • No priekšas ar horizontāli paceltām rokām
 • 45 grādu leņķī ar rokām sakrustotām aiz muguras

Attēlu uzņemšana plakstiņu korekcijai:

 • Seja no priekšas, acis vaļā, skatiens taisni uz priekšu bez mīmikas 
 • Pārējām operācijām nav tik būtiski, kā tiek uzņemtas fotogrāfijas. Galvenais, lūgums tās uzņemt kādai citai personai, nevis pašam, un darīt to tā, lai labi, asi un tuvplānā redzama problēma, ko vēlies koriģēt.

Foto tiks apskatīti un tiks apzināts nepieciešamais operācijas veids un darba apjoms.

Ja pavisam noteikti zini, ka operāciju tiešām vēlies, piedāvājam rezervēt operācijas laiku - tad Tev nebūs jāgaida rindā uz konsultāciju un pēc tam vēl rindā uz operāciju. Ja ir veikta operācijas rezervācija, ar Dr. Rodki-Sproģi personīgi tiksies pēc darba laika - vēlākais 1 dienu līdz operācijai (ja ir krūšu vai vēdera operācija; plakstiņu korekcijas pacienti ar dakteri tiekas operācijas dienā pirms operācijas). Šajā tikšanās reizē izrunāsiet, samērīsiet un izplānosiet visas precīzās detaļas individuāli tieši Tev.

Ja es izvēlos atbraukt atsevišķi uz konsultāciju un tikai tad nolemju par labu operācijai, cik ilgs laiks aptuveni paiet no konsultācijas līdz operācijai?

Tas ir atkarīgs no konkrētā brīža rindām. Vidēji tie varētu būt apmēram 3 mēneši, taču, lai to noskaidrotu precīzi, jāsazinās ar dakteres asistenti, zvanot (+371) 20385822 vai rakstot uz info@aesthetica.lv

Vairāk par svarīgākajiem punktiem, kas jāzina un jāņem vērā, plānojot operāciju pie mums, ja pastāvīgi nedzīvojat Latvijā, lasi šeit: Pacientiem no ārzemēm

Speciālisti, kas sniedz pakalpojumu

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurģe, rokas ķirurģe

Plastikas ķirurgs

Pieteikties konsultācijai

Informācijas, kas jāsniedz datu subjekta datu ievākšanas brīdī

Pārzinis – Aesthetica SIA, reģistrācijas Nr. 40203026926, Rīga, Tālivalža iela 15, LV-1006
Datu apstrādes nolūks – pieteikuma pieraksta pie ārsta apstrāde
Apstrādājamās personas datu kategorijas – vārds, uzvārds, epasts, kontakta tālrunis
Datu apstrādes tiesiskais pamats – šis Jūsu pieteikums un GDPR 6 panta b un f app.
Personas datu saņēmēju kategorijas – attiecīgi pilnvaroti Aesthetica SIA darbinieki
Aesthetica SIA ir nozīmēts datu aizsardzības speciālists, ar kuru var sazināties datuspecialists@aesthetica.lv

Sīkāk par to, kā mēs apstrādājam Jūsu personas datus Jūs variet uzzināt mūsu privātuma politikā, kas ir publicēta te Privātuma politika vai arī rakstot mums uz epastu datuspecialists@aesthetica.lv