fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Noderīgi

Kaut arī strādājam katru dienu garas stundas, lielā pieprasījuma dēļ klientiem ne vienmēr sanāk tikt uz vizīti vai operāciju tagad un tūlīt. Paldies mūsu uzticīgajiem draugiem par pacietību, bet jaunajiem tikmēr pastāstīsim sīkāk par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem! Kā pierakstīties uz konsultāciju? Ko darīt, ja pēc konsultācijas rodas vēl kādi jautājumi? Vai ir iespējams veikt operāciju

Pirmais solis – konsultācija Kā sagatavoties operācijai? Cik ilgs ir atveseļošanās process? Kāds ir piemērotākais risinājums manai problēmai? Kādas analīzes nepieciešams veikt pirms operācijas? Kādas būs operācijas izmaksas? Šie ir tikai daži visbiežāk uzdotie jautājumi, uz kuriem konsultācijas laikā gūsiet atbildes no mūsu profesionālajiem speciālistiem. Ikvienam, kurš vēlas veikt plastisko operāciju vai izmantot skaistuma injekcijas

Vēdera plastika

Vēdera plastikas operācija ir iespēja atgūt skaistu, gludu un jauneklīga izskata vēderu. Protams, to vēlas ļoti daudzas klientes, tāpēc šī ir viena no pieprasītākajām procedūrām mūsu klīnikā. Visbiežāk sievietes izvēlas veikt šo operāciju, jo grūtniecības vai liela ķermeņa masas pieauguma rezultātā bojāta vēdera priekšējā siena  – muskuļi ir izstiepti, ir izveidojusies diastāze (sprauga starp muskuļiem, kas rada trūces vai brukas, nesatur vēderu), ir lieka un nekvalitatīva, saplēsta, strijaina, neelastīga āda, kā arī lieki taukaudi.

Kādi ir vēdera plastikas (abdominoplastikas) veidi?

 • Pilnā jeb īstā vēdera plastika – operācijas laikā tiek koriģēts vēders zona no ribāja līdz kaunuma rajonam. Pilno vēdera plastiku veic, ja problēmas ir gan zem, gan virs nabas. Šādā gadījumā tiek likvidēta nekvalitatīvā āda no nabas līdz kaunuma rajonam, kura tiek aizstāta ar virs nabas esošo elastīgo ādu (naba vispirms tiek atbrīvota un tad ievietota savā vietā jaunajā ādā).
 • Mazā jeb daļējā vēdera plastika – operācijas laikā nepārceļ nabu, bet koriģē vēderu no nabas uz leju. Procedūras laikā tiek likvidēta atslābusī āda, liekie taukaudi un strijas, savukārt naba netiek pārstādīta. Muskuļi tiek savilkti tikai zem nabas, bet dažos gadījumos - dažus centimetrus virs tās.

Kas jāņem vērā pirms operācijas?

 • Vēdera plastikas mērķis nav atbrīvošanās no liekā svara, turklāt dzīšanas process norisinās labāk, ja tauku slānis ir mazs.
 • Pirms operācijas veikšanas tiek izvērtēts tauku slānis zonā virs nabas (zem nabas esošie tauki un āda tiek likvidēti operācijas laikā), jo attiecīgais ādas laukums nepieciešams, lai nosegtu vēderu.
 • Sievietēm, kurām pirms operācijas nepieciešams samazināt svaru, ideāla rezultāta sasniegšanai tiek izstrādāts individuāls plāns (piemēram, uztura speciālista konsultācijas, dažādas procedūras, tauku atsūkšana u.tml.)
 • Nereti vēdera plastiku kombinē ar tauku atsūkšanu, tomēr ne visās zonās to ir iespējams pielietot, līdz ar to ir jārēķinās, ka pašai pacientei būs jāiegulda darbs sava ķermeņa uzlabošanā, lai sasniegtu gaidīto operācijas rezultātu.
 • Vēdera plastikas operāciju rekomendē veikt sievietēm, kuras vairs neplāno grūtniecību - ja plānots vēl viens mazulis, var rasties nepieciešamība pēc atkārtotas procedūras (svarīgi atzīmēt, ka grūtniecības iestāšanās gadījumā, tās norise un dzemdības netiek ietekmētas)

Operācija un pēcoperācijas periods

Operācija noris vidēji 2 stundas, pēc tās vienu nakti jāuzturas klīnikā. Pēcoperācijas periodā vienu mēnesi jāvalkā speciāla korsete, kas atslogo vēderu. Pilnās vēdera plastikas šuve ir salīdzinoši gara – tā iet gar kaunuma matiņiem, pagarinoties līdz gūžas kauliem Lai arī šuve ir gara, tā pilnībā “ievietojas” apakšveļas zonā - droši valkājami divdaļīgie peldkostīmi un apģērbi ar pazemināto jostas vietu, taču uz kaila ķermenī rēta ir pamanāma. Pirmajā pēcoperācijas periodā rēta ir sārta, gada laikā tā kļūst balta un to var droši sauļot, tādējādi padarot mazāk manāmu. Veicot tikai vēdera apakšējās daļas korekciju jeb miniplastiku, rēta ir salīdzinoši mazāka. Vēdera plastikas laikā var atbrīvoties arī no citu operāciju rētām, ja tās ir zonā zem nabas.

Vēdera plastika
Vēdera plastika

Jautājumi un atbildes

Ir jānogaida, kamēr būsiet atgriezusies svarā, kāds bija pirms grūtniecības. Tāpat arī jānogaida, kad beigsiet krūtsbarošanu.

Jā, tas ir iespējams, ja katras operācijas apjoms nav pārāk liels un operācijas kopējais ilgums nepārsniedz 5-6 stundas. Visbiežāk reizē tiek veiktas krūšu un vēdera korekcijas jeb tā saucamais "mommy makeover", kā arī krūšu un plakstiņu korekcijas.

Lai nāktu klientiem pretī, esam izveidojuši iespēju slēgt juridisku nomaksas līgumu, kas paredz, ka 60% no operācijas kopējām izmaksām tiek apmaksāti pirms operācijas, pārējie 40% bez procentiem jāatmaksā tuvāko trīs mēnešu laikā. Tādā gadījumā ir nepieciešama izziņa no darba devēja vai VID (par oficiālu darba vietu Latvijā).

Pierakstīties varat, zvanot (+371) 20385822, rakstot uz info@aesthetica.lv vai aizpildot zemāk atrodamo kontaktformu.

Šajā video redzēsi kā norisinās vizīte pie plastikas ķirurga! Konsultācijas laikā tiek noskaidrotas pacienta vēlmes un iespējas, kā arī dakteris pastāsta par operāciju un tās gaitu. Vēlāk, ja izlem par labu operācijai, Tu dosies pie operāciju koordinatores, kura pastāstīs, kādas ir nepieciešamās analīzes un kādi dokumenti ir jāaizpilda pirms operācijas.

https://www.youtube.com/embed/07t3v7ntP-0

Cik ilgi man jābūt Latvijā?

Apjomīgāku operāciju (krūšu korekcijas, sejas vai vēdera plastikas) gadījumā Latvijā Tev jāpavada vismaz 14 dienas. Šo dienu laikā paspēsi gan tikties ar dakteri personīgā vizītē,  gan veikt nepieciešamās analīzes un izmeklējumus pirms operācijas (ja tādi nebūs veikti jau savā mītnes zemē), kā arī veikt pašu operāciju, iziet visas pārsiešanas un izņemt diegus. Šis ir minimāli nepieciešamais periods, lai kvalitatīvi un profesionāli novadītu visu procesu līdz veiksmīgam un drošam iznākumam - paspētu konsultēties, izoperēties un atveseļoties tik tālu, lai droši varētu doties uz savu mītnes valsti.

Plakstiņu korekcijām ir nepieciešamas vismaz 8 dienas – lai varētu lidot prom pēc diegu izņemšanas, ko veicam 8. dienā pēc operācijas. Ja uz savu mītnes valsti dosies prom ar automašīnu un plāno diegus izņemt pie sevis, tad prom vari doties kaut nākamajā dienā, ja tas ļoti nepieciešams. Tomēr mūsu klīnikas taktika ir uzņemties atbildību par savu veikto operāciju un novadīt pirmo, grūtāko pēcoperācijas periodu līdz galam, uzmanīgi un rūpīgi kontrolējot un vadot šo periodu.

Ko darīt, ja es nevaru/nevēlos atsevišķi lidot uz konsultāciju?

Šādā gadījumā vari aprakstīt savas vēlmes un nosūtīt attēlus ar problemātisko/koriģējamo ķermeņa zonu uz mūsu klīnikas e-pastu: info@aesthetica.lv .

Attēlu uzņemšana krūšu/vēdera korekcijai:

 • No priekšas ar rokām gar sāniem;
 • No priekšas ar horizontāli paceltām rokām
 • 45 grādu leņķī ar rokām sakrustotām aiz muguras

Attēlu uzņemšana plakstiņu korekcijai:

 • Seja no priekšas, acis vaļā, skatiens taisni uz priekšu bez mīmikas 
 • Pārējām operācijām nav tik būtiski, kā tiek uzņemtas fotogrāfijas. Galvenais, lūgums tās uzņemt kādai citai personai, nevis pašam, un darīt to tā, lai labi, asi un tuvplānā redzama problēma, ko vēlies koriģēt.

Foto tiks apskatīti un tiks apzināts nepieciešamais operācijas veids un darba apjoms.

Ja pavisam noteikti zini, ka operāciju tiešām vēlies, piedāvājam rezervēt operācijas laiku - tad Tev nebūs jāgaida rindā uz konsultāciju un pēc tam vēl rindā uz operāciju. Ja ir veikta operācijas rezervācija, ar Dr. Rodki-Sproģi personīgi tiksies pēc darba laika - vēlākais 1 dienu līdz operācijai (ja ir krūšu vai vēdera operācija; plakstiņu korekcijas pacienti ar dakteri tiekas operācijas dienā pirms operācijas). Šajā tikšanās reizē izrunāsiet, samērīsiet un izplānosiet visas precīzās detaļas individuāli tieši Tev.

Ja es izvēlos atbraukt atsevišķi uz konsultāciju un tikai tad nolemju par labu operācijai, cik ilgs laiks aptuveni paiet no konsultācijas līdz operācijai?

Tas ir atkarīgs no konkrētā brīža rindām. Vidēji tie varētu būt apmēram 3 mēneši, taču, lai to noskaidrotu precīzi, jāsazinās ar dakteres asistenti, zvanot (+371) 20385822 vai rakstot uz info@aesthetica.lv

Vairāk par svarīgākajiem punktiem, kas jāzina un jāņem vērā, plānojot operāciju pie mums, ja pastāvīgi nedzīvojat Latvijā, lasi šeit: Pacientiem no ārzemēm

Speciālisti, kas sniedz pakalpojumu

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurģe, rokas ķirurģe

Plastikas ķirurgs

Plastikas ķirurgs

Pieteikties konsultācijai

Informācijas, kas jāsniedz datu subjekta datu ievākšanas brīdī

Pārzinis – Aesthetica SIA, reģistrācijas Nr. 40203026926, Rīga, Tālivalža iela 15, LV-1006
Datu apstrādes nolūks – pieteikuma pieraksta pie ārsta apstrāde
Apstrādājamās personas datu kategorijas – vārds, uzvārds, epasts, kontakta tālrunis
Datu apstrādes tiesiskais pamats – šis Jūsu pieteikums un GDPR 6 panta b un f app.
Personas datu saņēmēju kategorijas – attiecīgi pilnvaroti Aesthetica SIA darbinieki
Aesthetica SIA ir nozīmēts datu aizsardzības speciālists, ar kuru var sazināties datuspecialists@aesthetica.lv

Sīkāk par to, kā mēs apstrādājam Jūsu personas datus Jūs variet uzzināt mūsu privātuma politikā, kas ir publicēta te Privātuma politika vai arī rakstot mums uz epastu datuspecialists@aesthetica.lv