fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Noderīgi

Kaut arī strādājam katru dienu garas stundas, lielā pieprasījuma dēļ klientiem ne vienmēr sanāk tikt uz vizīti vai operāciju tagad un tūlīt. Paldies mūsu uzticīgajiem draugiem par pacietību, bet jaunajiem tikmēr pastāstīsim sīkāk par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem! Kā pierakstīties uz konsultāciju? Ko darīt, ja pēc konsultācijas rodas vēl kādi jautājumi? Vai ir iespējams veikt operāciju

Pirmais solis – konsultācija Kā sagatavoties operācijai? Cik ilgs ir atveseļošanās process? Kāds ir piemērotākais risinājums manai problēmai? Kādas analīzes nepieciešams veikt pirms operācijas? Kādas būs operācijas izmaksas? Šie ir tikai daži visbiežāk uzdotie jautājumi, uz kuriem konsultācijas laikā gūsiet atbildes no mūsu profesionālajiem speciālistiem. Ikvienam, kurš vēlas veikt plastisko operāciju vai izmantot skaistuma injekcijas

Ķermeņa konturēšana - liposukcija

Liposukcija jeb tauku atsūkšana ir procedūra, kuras laikā no atsevišķām ķermeņa daļām tiek likvidēti tauki. Sievietes visbiežāk tauku atsūkšanu veic gurnu, augšstilbu, ķermeņa sānu, vēdera, roku un pazodes zonās. Vīriešu vidū tipiskākās problēmzonas ir vēders, sāni virs jostas, pazode un krūtis. Liposukcija nav svara korekcijas, pareizu ēšanas paradumu vai fizisko aktivitāšu aizvietošanas veids, bet gan formas un apjoma korekcijas instruments. Tauku šūnas vairojas līdz pubertātei, pēcāk to skaits paliek konstants, mainoties pašiem tauku šūnu izmēriem. Liposukcija ir vienīgā procedūra, kuras laikā iespējams izņemt miljardiem tauku šūnu. 

Kas jāzina par tauku atsūkšanu?

 • Lai sasniegtu vislabāko rezultātu, pacientam jābūt normālam un pastāvīgam svaram.
 • Pēc tauku atsūkšanas attiecīgajā zonā paliek pietiekams skaits tauku šūnu, kurš apjomā var palielināties, bet šādā gadījumā tas notiks proporcionāli - siluets un forma saglabāsies.
 • Liposukcija sniedz iespēju koriģēt arī atsevišķas rētas un ķermeņa defektus ar reljefu.
 • Operācijas rezultāts būs redzams pēc aptuveni pusotra mēneša.

Vēdera plastika

Mazā vēdera plastika:

Mazajā jeb daļējā vēdera korekcijā tiek koriģēta vēdera daļa un diastāzes daļa no nabas uz leju. Šajā korekcijā netiek pārcelta naba.

Pilnā vēdera plastika:

Šaja operācijā tiek koreģēts vēders no ribāja līdz kaunuma zonai. Šajā operācijā noņem lieko ādu, taukaudus, atjauno vēdera priekšējo sienu, nostiprina muskuļus, likvidē diastāzi un likvidē nabas vai baltās līnijas trūces (brukas), izveidojot “iekšējo koreseti”.

Kādos gadījumos ir piemērota vēdera plastika?

Vēdera plastika paredzēta situācijām, kad pēc krasām svara izmaiņām, vēdera priekšējā siena ir bojāta – muskuļi ir izstiepti, ir izveidojusies diastāze (sprauga starp muskuļiem, kas rada trūces vai brukas, nesatur vēderu), ir lieka un nekvalitatīva, saplēsta, strijaina, neelastīga āda, lieki taukaudi.

Vēdera plastiku var kombinēt ar liposukciju no sāniem, lai izveidotu pēc iespējas izteiktāku vidukli.

Liekās ādas noņemšana

Šī korekcija tiek veikta pēc krasa svara zuduma, kā rezultātā radies liels liekās, nokarenās ādas apjoms.Lai šo operāciju veiktu, ir jābūt sasniegtam mērķa svaram un tam ir jābūt stabilam vismaz 6 mēnešus. Svarīgi apzināties, ka pēc šīs operācijas paliek redzamas rētas. Rētu izskats ar laiku kļūst neuzkrītošāks, taču pavisam neredzamas tās nekļūs.Operācija notiek vispārējā anestēzijā.

Ginekomastija

Kas ir ginekomastija?

Ginekomastija ir krūšu audu augšana jauniešiem vai vīriešiem. To izraisa hormonu estrogēna un testosterona nelīdzsvarotība. Tā ir bieža parādība jauniem vīriešiem, kas lieto anabolos vai hormonu preperātus papildus treniņu procesam. Problēma var skart arī vecākus vīriešus, kam krūtīs sakrājās lieki taukaudi. Gadu gaitā krūšu apvidū nogulsnējas tauki un atslābst āda. 

Ginekomastija var ietekmēt vienu vai abas krūtis, dažreiz nevienmērīgi. Zēniem pubertātes vecumā, kā arī vecākiem vīriešiem, var attīstīties ginekomastija normālu hormonu līmeņa izmaiņu rezultātā, lai gan pastāv arī citi cēloņi.

Kā risināt ginekomastijas radītās problēmas?

Ginekomastija var izzust pati, taču, ja tā turpinās, plastiskā ķirurģija var palīdzēt. Parasti ginekomastija nav nopietna problēma, bet ar šo stāvokli var būt apgrūtinoši tikt galā. Vīriešiem un zēniem ar ginekomastiju dažreiz ir sāpes krūtīs, turklāt palielinātās krūtis var likt justies neērti.

Pirms operācijas tiek veiktas pārbaudes, kurās tiek noskaidrots, no kādiem audiem pārsvarā sastāv krūtis – no dziedzera vai no taukaudiem. Līdz ar to operācijā izņem vai nu tikai dziedzeraudus, vai tikai taukaudus, atsevišķos gadījumos -  abus kopā.

Plakstiņu plastika

Plakstiņus var koriģēt gan atsevišķi augšējos un apakšējos, gan abus kopā. Ja koriģēti tiek tikai augšējie vai tikai apakšējie plakstiņi, pacientiem ir iespēja izvēlēties lokālo vai vispārējo anestēziju. Ja tiek operēti augšējie un apakšējie plakstiņi kopā, korekcija tiek veikta vispārējā anestēzijā. Augšējo plakstiņu ādas noslīdējums un tauku brukas var būt gan iedzimtas, gan iegūtas.

Šādos gadījumos pat acu ārsti un kosmetologi pacientiem iesaka doties pie plastikas ķirurga. Ja korekcija tiek veikta ar speciālistu (ģimenes ārsta un okulista) nosūtījumu, tad izrakstu no klīnikas kopā ar nosūtījumu var iesniegt gada ienākumu deklarācijā un saņemt atpakaļ likumā noteikto summas daļu.

Apakšējie plakstiņi jākoriģē šādos gadījumos: 1) izteikts liekās ādas daudzums; 2) tauku brukas; 3) maisiņi zem acīm.

Apakšējo plakstiņu korekcijā noņem lieko ādu, sakārto taukaudu brukas, lai tās vairs neizspiestos un neradītu maisiņus zem acīm.

Bieži vien maisiņu vai tumšo loku efektu rada vaigu noslīdējums, audu trūkums. Tādos gadījumos operāciju vekt nedrīkst – korekcija tiek veikta, iekritušās, tukšās zonas piepildot ar injekciju palīdzību. 

Sejas plastika

Gadiem ejot, sejas formā rodas dažādas izmaiņas – āda, zemāda, muskuļu-aponeirozes sistēma kļūst neelastīgāka un noslīd. Noslīdējušu mīkstos audus uz vaigiem un žokļa līnijas nav iespējams koriģēt nedz ar kosmētikas produktiem, nedz masāžām, lāzeriem, injekcijām un citām procedūrām.

Operāciju veic, ja ir lieka āda gar zoda līniju, izveidojušies „buldoga” vaidziņi, dubultzods, lieka āda uz kakla, vaigu noslīdējums – ļoti dziļas deguna – mutes rievas.

Sejas plastikas laikā liekā āda tiek noņemta, un zemādas, muskuļu un aponeirozes slānis tiek ķirurģiski nofiksēts atpakaļ vietā, lai atgrieztu sejas kontūru uz jauneklīgāku izskatu.

Visbiežāk sejas plastiku kombinē ar kakla plastiku, jo atsevišķi kaklu var koriģēt ļoti reti. Sejas plastiku ļoti bieži un veiksmīgi var kombinēt arī ar dažādām injekcijām.

Deguna starpsienas korekcija jeb septoplastika

Deguna starpsiena ir plāna kaula un skrimšļa starpsiena, kas atdala nāsis. Starpsiena nāsis ne vienmēr atdala vienmērīgi, līdz ar to, lielai daļai cilvēku deguna starpsiena ir šķība vai izteikti izliekta, padarot vienu nāsi lielāku par otru. Deguna starpsienas deviācija jeb izliekums var būt gan iedzimta, gan dzīves laikā iegūta deformācija, ko rada sporta vai nelaimes gadījumu izraisītas traumas. Šķība deguna starpsiena ne tikai var traucēt elpošanu caur degunu, bet arī sekmēt regulāras galvassāpes vai tādas hroniskas saslimšanas kā deguna blakusdobumu un auss iekaisumi.

Pacienti ar deguna starpsienas deviāciju visbiežāk novēro šādus simptomus:

 • apgrūtināta elpošana caur degunu vai vienu no nāsīm;
 • ožas traucējumi;
 • deguna asiņošana;
 • diskomforts un sausa deguna gļotāda;
 • krākšana;
 • hroniskas sinusu (deguna blakusdobumu) infekcijas;
 • sejas sāpes;
 • kosmētiski defekti.

Deguna starpsienas deviāciju diagnosticē ārsts otorinolaringologs (LOR), kuru specialitāte ir ausu, kakla un deguna saslimšanu ārstēšana. Deguna starpsienas deformācijas diagnoze un piemērotākais ārstēšanas plāns var tik izstrādāts tikai pēc tam, kad ir novērtēts starpsienas novietojums un tā ietekme uz hroniskām saslimšanām. Uzzini vairāk par deguna starpsienas operāciju šajā rakstā.

Dubultzoda korekcija

Dubultzoda veidošanos var ietekmēt gan liekais svars, gan vecums. Dubultzods var būt arī ģenētiski iedzimts. Ne vienmēr veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes var palīdzēt no tā atbrīvoties – it sevišķi, ja problēma radusies vecuma ietekmē, kad ādas elastība ir mazinājusies, bet limfātiskā darbība – pasliktinājusies.

Kādas ir dubultzoda korekcija iespējas?

 • Liposukcija – tauku atsūkšanas procedūra vietējā anestēzijā.
 • Belkyra (dezoksiholskābes) injekcijas  - nepieciešamas 2 līdz 6 procedūras, atkarībā no lieko tauku daudzuma). Preparāts iedarbojas uz tauku šūnām, tās likvidējot un izvadot no organisma.
 • Dubultzoda likvidēšanu var kombinēt ar sejas plastikas operāciju.

Ausu korekcijas

Kādos gadījumos veic ausu korekciju?

Veikt ausu korekciju izvēlas gan pieaugušie, gan nereti šāds lēmums tiek pieņemts bērnu ausu korekcijai. Ausis drīkst sākt operēt bērniem no 6 gadu vecuma, jo tad ir izveidojies auss skrimslis. Visbiežāk bērniem ausis tiek koriģētas pirms skolas gaitu uzsākšanas, lai bērnu pasargātu no iespējamās vienaudžu nežēlīgās attieksmes, kas visvairāk izpaužas tieši pirmajās klasēs.

Operācija un pēcoperācijas periods

Operācija ir salīdzinoši ātra un vienkārša – tā notiek vietējā anestēzijā. Pacients pēc procedūras uzreiz var iet mājās, operācija ir ļoti mierīga, nesāpīga (jūtami ir tikai dūrieni vietējās anestēzijas ievadīšanai), bērni spēlē līdzpaņemtās spēlītes vai pat iemieg. Jāņem vērā, ka 1 nedēļu ap galvu būs jānēsā elastīgā saite. Pēc tam var  izmazgāt matus dušā, taču iespējami nelieli zilumi, kas var saglabāties 2 līdz 3 nedēļas. Pirts, baseini, vanna, solārijs – ierobežoti uz 3 līdz 4 nedēļām. Diegu galus noņem aptuveni 10  dienā. Krevelītes, tulznas, zilumi, ja tādi vispār parādās, noiet 2 nedēļu laikā.

“Tuneļu” caurumu, izplēstu auskaru caurumu korekcija

Kad “tuneļa” caurums ir sniedzis 8 mm, maz ticams, ka tas pilnībā sarausies atpakaļ, taču, kad jau ir pārsniegta 1,5 cm diametrā robeža, tas vairs nekad neatgriezīsies sākotnējā formā un izmērā. Rezultāts ir pārāk liela izmēra caurums auss ļipiņā. Ja šis caurums ļipiņā klientam traucē, to var koriģēt. 

Sašķeltu ausu ļipiņu korekciju veic, lai atjaunotu ausu ļipiņas, kas ir tikušas saplēstas ar auskariem, traumas rezultātā vai tīšām izstaipītas. Šādi bojājumi tajās var rasties arī VĪRIEŠIEM?kā arī gadījumā, ja vairāki pīrsingi ausī atrodas pārāk tuvu viens otram vai ļipiņas apakšējai daļai.

Korekcijas procedūra un atlabšanas periods

Operācija ilgst aptuveni 20  līdz 30 minūtes vienai ausi, un tā noris lokālā anestēzijā. Lai atjaunotu skarto zonu ausu ļipiņās (pa vecā bojājuma malām),  tiek veidots iegriezums, kas pēc tam tiek sašūts kopā. Pēc operācijas uz ausu ļipiņām sākumā būs mazas, sarkanas rētiņas, taču ar laiku tās izbālēs. Pēc 4 līdz 6 mēnešiem ausu ļipiņām vajadzētu izskatīties pilnīgi normālām, bez īpašām pazīmēm, ka ausis iepriekš bijušas caurdurtas. Būs redzama tikai neliela, bāla strīpiņa – rētiņa. Ļipiņas var atkal caurdurt 6 mēnešus pēc operācijas, ievērojot 5 mm distanci no vecā cauruma vietas – tagadējās smalkās rētas.

Cirkumcīzija jeb apgraizīšana (veic Dr. Andrejs Maļevskis)

Kas ir cirkumcīzija jeb apgraizīšana?

Apgraizīšana ir ādas, kas aptver dzimumlocekļa galviņu, ķirurģiska noņemšana. Procedūra ir izplatīta jaundzimušajiem zēniem dažādās pasaules daļās, taču to izvēlas veikt arī jau pieauguši vīrieši. Apgraizīšana ir tradicionāls rituāls daudzām ebreju un islāma tautām, bet tā var būt arī personīgās higiēnas vai profilaktisks veselības jautājums.

Dažreiz apgraizīšana nepieciešama medicīnisku indikāciju gadījumos, piemēram, ja priekšādiņa ir pārāk cieša, to nevar atvilkt atpakaļ. Citos gadījumos apgraizīšanu izvēlas veikt, lai samazinātu noteiktu seksuāli transmisīvo infekciju risku.

Kā norisinās operācija?

Operāciju var veikt spinālā vai vispārējā anestēzijā, tā  ilgst aptuveni 20 līdz 30 minūtes. Dzimumdzīvi var atsākt aptuveni 2 līdz 3 nedēļas pēc operācijas – kad brūce ir pilnībā sadzijusi. Operācijā tiek izmantoti pašuzsūcošie diegi, ko nav atsevišķi nepieciešams ņemt ārā.

Jautājumi un atbildes

Jā, tas ir iespējams, ja katras operācijas apjoms nav pārāk liels un operācijas kopējais ilgums nepārsniedz 5-6 stundas. Visbiežāk reizē tiek veiktas krūšu un vēdera korekcijas jeb tā saucamais "mommy makeover", kā arī krūšu un plakstiņu korekcijas.

Lai nāktu klientiem pretī, esam izveidojuši iespēju slēgt juridisku nomaksas līgumu, kas paredz, ka 60% no operācijas kopējām izmaksām tiek apmaksāti pirms operācijas, pārējie 40% bez procentiem jāatmaksā tuvāko trīs mēnešu laikā. Tādā gadījumā ir nepieciešama izziņa no darba devēja vai VID (par oficiālu darba vietu Latvijā).

Pierakstīties varat, zvanot (+371) 20385822, rakstot uz info@aesthetica.lv vai aizpildot zemāk atrodamo kontaktformu.

Cik ilgi man jābūt Latvijā?

Apjomīgāku operāciju (krūšu korekcijas, sejas vai vēdera plastikas) gadījumā Latvijā Tev jāpavada vismaz 14 dienas. Šo dienu laikā paspēsi gan tikties ar dakteri personīgā vizītē,  gan veikt nepieciešamās analīzes un izmeklējumus pirms operācijas (ja tādi nebūs veikti jau savā mītnes zemē), kā arī veikt pašu operāciju, iziet visas pārsiešanas un izņemt diegus. Šis ir minimāli nepieciešamais periods, lai kvalitatīvi un profesionāli novadītu visu procesu līdz veiksmīgam un drošam iznākumam - paspētu konsultēties, izoperēties un atveseļoties tik tālu, lai droši varētu doties uz savu mītnes valsti.

Plakstiņu korekcijām ir nepieciešamas vismaz 8 dienas – lai varētu lidot prom pēc diegu izņemšanas, ko veicam 8. dienā pēc operācijas. Ja uz savu mītnes valsti dosies prom ar automašīnu un plāno diegus izņemt pie sevis, tad prom vari doties kaut nākamajā dienā, ja tas ļoti nepieciešams. Tomēr mūsu klīnikas taktika ir uzņemties atbildību par savu veikto operāciju un novadīt pirmo, grūtāko pēcoperācijas periodu līdz galam, uzmanīgi un rūpīgi kontrolējot un vadot šo periodu.

Ko darīt, ja es nevaru/nevēlos atsevišķi lidot uz konsultāciju?

Šādā gadījumā vari aprakstīt savas vēlmes un nosūtīt attēlus ar problemātisko/koriģējamo ķermeņa zonu uz mūsu klīnikas e-pastu: info@aesthetica.lv .

Attēlu uzņemšana krūšu/vēdera korekcijai:

 • No priekšas ar rokām gar sāniem;
 • No priekšas ar horizontāli paceltām rokām
 • 45 grādu leņķī ar rokām sakrustotām aiz muguras

Attēlu uzņemšana plakstiņu korekcijai:

 • Seja no priekšas, acis vaļā, skatiens taisni uz priekšu bez mīmikas 
 • Pārējām operācijām nav tik būtiski, kā tiek uzņemtas fotogrāfijas. Galvenais, lūgums tās uzņemt kādai citai personai, nevis pašam, un darīt to tā, lai labi, asi un tuvplānā redzama problēma, ko vēlies koriģēt.

Foto tiks apskatīti un tiks apzināts nepieciešamais operācijas veids un darba apjoms.

Ja pavisam noteikti zini, ka operāciju tiešām vēlies, piedāvājam rezervēt operācijas laiku - tad Tev nebūs jāgaida rindā uz konsultāciju un pēc tam vēl rindā uz operāciju. Ja ir veikta operācijas rezervācija, ar Dr. Rodki-Sproģi personīgi tiksies pēc darba laika - vēlākais 1 dienu līdz operācijai (ja ir krūšu vai vēdera operācija; plakstiņu korekcijas pacienti ar dakteri tiekas operācijas dienā pirms operācijas). Šajā tikšanās reizē izrunāsiet, samērīsiet un izplānosiet visas precīzās detaļas individuāli tieši Tev.

Ja es izvēlos atbraukt atsevišķi uz konsultāciju un tikai tad nolemju par labu operācijai, cik ilgs laiks aptuveni paiet no konsultācijas līdz operācijai?

Tas ir atkarīgs no konkrētā brīža rindām. Vidēji tie varētu būt apmēram 3 mēneši, taču, lai to noskaidrotu precīzi, jāsazinās ar dakteres asistenti, zvanot (+371) 20385822 vai rakstot uz info@aesthetica.lv

Vairāk par svarīgākajiem punktiem, kas jāzina un jāņem vērā, plānojot operāciju pie mums, ja pastāvīgi nedzīvojat Latvijā, lasi šeit: Pacientiem no ārzemēm

Speciālisti, kas sniedz pakalpojumu

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

Plastikas ķirurģe

Plastikas ķirurģe, rokas ķirurģe

Plastikas ķirurgs

Plastikas ķirurgs

Pieteikties konsultācijai

Informācijas, kas jāsniedz datu subjekta datu ievākšanas brīdī

Pārzinis – Aesthetica SIA, reģistrācijas Nr. 40203026926, Rīga, Tālivalža iela 15, LV-1006
Datu apstrādes nolūks – pieteikuma pieraksta pie ārsta apstrāde
Apstrādājamās personas datu kategorijas – vārds, uzvārds, epasts, kontakta tālrunis
Datu apstrādes tiesiskais pamats – šis Jūsu pieteikums un GDPR 6 panta b un f app.
Personas datu saņēmēju kategorijas – attiecīgi pilnvaroti Aesthetica SIA darbinieki
Aesthetica SIA ir nozīmēts datu aizsardzības speciālists, ar kuru var sazināties datuspecialists@aesthetica.lv

Sīkāk par to, kā mēs apstrādājam Jūsu personas datus Jūs variet uzzināt mūsu privātuma politikā, kas ir publicēta te Privātuma politika vai arī rakstot mums uz epastu datuspecialists@aesthetica.lv