"Izskatīties labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Noderīgi

Kaut arī strādājam katru dienu garas stundas, lielā pieprasījuma dēļ klientiem ne vienmēr sanāk tikt uz vizīti vai operāciju tagad un tūlīt. Paldies mūsu uzticīgajiem draugiem par pacietību, bet jaunajiem tikmēr pastāstīsim sīkāk par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem! Kā pierakstīties uz konsultāciju? Ko darīt, ja pēc konsultācijas rodas vēl kādi jautājumi? Vai ir iespējams veikt operāciju

Pirmais solis – konsultācija Kā sagatavoties operācijai? Cik ilgs ir atveseļošanās process? Kāds ir piemērotākais risinājums manai problēmai? Kādas analīzes nepieciešams veikt pirms operācijas? Kādas būs operācijas izmaksas? Šie ir tikai daži visbiežāk uzdotie jautājumi, uz kuriem konsultācijas laikā gūsiet atbildes no mūsu profesionālajiem speciālistiem. Ikvienam, kurš vēlas veikt plastisko operāciju vai izmantot skaistuma injekcijas

Zobārstniecība ir viena no svarīgākajām nozarēm medicīnā, jo ar tās palīdzību tiek nodrošināti veseli zobi un skaists smaids, kas ir svarīgi ne tikai cilvēka veselībai, bet arī psiholoģiskajam komfortam. Klīnikas Aesthetica zobārsti un zobu higiēnisti, izmantojot jaunākās iekārtas un materiālus, piedāvā augstākās kvalitātes zobārstu pakalpojumus – to vidū ir zobu terapeitiskā ārstēšana, endodontija, zobu higiēna, zobu balināšana, zobu protezēšana un cita veida zobārstniecības pakalpojumi.

Zobu terapeitiska ārstēšana

Viens no vispārējās zobārstniecības virzieniem ir zobu terapeitiskā ārstēšana. Kariesa jeb zobu cieto audu emaljas, kā arī dentīna bojājumu (“caurumu”) ārstēšanā zoba kariozās masas no bojātā tā dobuma tiek iztīrītas. Savukārt pats zobs tiek restaurēts ar plombas palīdzību.
Kariozo bojājumu ārstēšanas metodes ir atkarīgas no bojātā cieto audu apjoma. Visbiežāk kariesu ārstē ar plombēšanu – smagākos gadījumos var būt nepieciešama arī protezēšana vai endodontija.

Kariesu ir svarīgi pamanīt un ārstēt laicīgi. Kariesa esamību tā sākuma stadijā pacients var bieži vien pat neievērot, tādēļ ir svarīgi vismaz reizi gadā profilaktiski apmeklēt zobārstu, un zobārsts veiks profesionālu zobu pārbaudi.

Zobu endodontija

Endodontija ir viena no izplatītākajām stomatoloģijas jomām, kas nodarbojas ar zobu sakņu kanālu ārstēšanu. Endodontiskā ārstēšana tiek veikta, ja kariesa izraisošās baktērijas ir nokļuvušas dziļāk, izraisot pulpītu jeb zoba nerva iekaisumu, periodontītu jeb zoba apkārtējo audu iekaisumu vai kaula-mīksto audu iekaisumu jeb abscesu.

Šādu diagnožu ārstēšana ir ilgāka – tā notiek vairākos seansos, kuru ietvaros zobārsts izņem bojātos nervus, attīra kanālus, zoba dobumu slēdz ar pagaidu plombu. Vēlāk iztīrīto kanālu aizpilda, pēc tam tiek veikta bojātā zoba cieto audu aizvietošana ar plombu.
Ja pulpīts netiek laicīgi un efektīvi ārstēts, tas var pārtapt periodontītā vai abscesā. Pie šādas diagnozes pacients jūt sāpes uzkožot uz konkrētā zoba, kas laika gaitā kļūst spēcīgākas. Zobārsts izvērtē endodontiskās ārstēšanas iespējamību – ja tās prognozes nav daudzsološas, jāveic zoba ekstrakcija jeb raušana.

Zobu kosmētiska atjaunošana

Stomatoloģija palīdz atrisināt arī estētiskas zobu un mutes dobuma nepilnības. Piedāvājam smaida rekonstrukciju – krāsu mainījušu un deformētu zobu atjaunošanu. Zobu kosmētiskai atjaunošanai tiek izmantoti tādi līdzekļi kā venīri, zobu balināšana, zobu kroņi, zobu kapes un citas tehnikas skaista smaida izveidei.

Zobu protezēšana un aizvietošana

Zobu protezēšana ir svarīgs stomatoloģijas virziens, jo tā palīdz cilvēkam aizstāt trūkstošos zobus. Ja cilvēks ir zaudējis savus dabiskos zobus, to izskatu un funkciju var atjaunot ar piemērotu protēžu palīdzību. Protēzes var būt gan izņemamas, gan neizņemamas. Izņemamās protēzes ir zobu plates, neizņemamās – venīri, zobu kroņi un tilti.

Zobu plates būs ērts risinājums gadījumā, kad zaudēti vairāki vai pat visi zobi. Situācijās, kad mutē zobu vairs nav, tiek piemērotas vispārējās jeb totālās protēzes; ja mutes dobumā ir zobi, taču vairāki trūkst, iespējams piemērot daļējo protēzi. Vispārējā plate fiksējas pie mutes dobuma gļotādas, daļējā – pie atlikušajiem zobiem.

Venīri ir plānas plāksnītes, kas tiek piestiprinātas uz dabiskajiem zobiem. Venīri palīdz noslēpt zobu nepilnības un ir ātrākais veids, kā iegūt perfektu smaidu. Ir iespējams izvēlēties porcelāna vai keramikas venīrus.

Zobu kroņi tiek izmantoti gadījumos, kad zobs ir plaši plombēts. Ja tā daļa ir nolūzusi pavisam vai no dabīgā zoba cietajiem audiem ir palicis pavisam maz vai arī to nav vispār, zobu ir iespējams atjaunot ar mākslīgu kroni. Lai izveidotu kroni, vispirms zoba virskārta tiek noslīpēta, tiek noņemts nospiedums pēc kura laboratorijā tiek izgatavots kronis. Jaunais kronis tiek pielīmēts (uzcementēts) uz noslīpēta dabīgā zoba virsslāņa.

Tilts ir konstrukcija, kura tiek fiksēta uz diviem defektu norobežojošiem veseliem zobiem. Tas ir piemērots gadījumos, kad cilvēks zaudējis vienu vai vairākus blakus esošus zobus.

Zobu balināšana

Dažādi faktori un ikdienas ieradumi, piemēram, smēķēšana vai kafijas lietošana var negatīvi ietekmēt zobu krāsu, tāpēc zobu balināšana nereti ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā iegūt skaistu un žilbinoši baltu smaidu. Zobu higiēnists palīdzēs atgūt zobu dabisko toni, tomēr, ja ir vēlme pēc baltākiem zobiem, to var palīdzēt īstenot zobu balināšana. Šī procedūra ilgst aptuveni 60 līdz 90 minūtes. Tās ietvaros uz zobiem tiek uzklāts balinošs gēls. Gēlam ļauj darboties 20 minūtes. Vienā seansā šo procesu atkārto 2 līdz 3 reizes.
Svarīgi – pirms zobu balināšanas ir jāapmeklē zobārsts, kurš novērtēs mutes dobuma un zobu vispārējo veselības stāvokli un atbilstību balināšanas procedūrai.

Zobu higiēna

Regulāra zobu higiēna ir galvenais nosacījums veselam un skaistam smaidam!
Zobu higiēna palīdz iegūt veselus zobus, smaganas un pievilcīgu smaidu. Ar ikdienas rūpēm par mutes dobuma veselību ne vienmēr ir pietiekoši. Profesionāla zobu higiēna, kuru var veikt tikai zobu higiēnists, ļaus izvairīties no nepatīkamām zobu un apkārtesošo audu saslimšanām.


Profesionāla zobu higiēna ietver:

 • Mutes dobuma stāvokļa izmeklēšanu/novērtēšanu;
 • Virssmaganu un zemsmaganu zobakmens noņemšanu, izmantojot rokas instrumentus un ultraskaņas skēleri;
 • Mīkstā aplikuma un pigmenta noņemšanu, pulējot ar dažādas abrazivitātes pastām un sodas strūklu;
 • Profilaktisko materiālu uzklāšanu, izvērtējot individuāli – fluora gēls, fluora laka, silanti utt.;
 • Uztura kartes izvērtēšana un korekcija;
 • Apmācību, kā pareizi kopt zobus un apkārtešošos mutes dobuma audus;
 • Kā izvēlēties sev piemērotākos mutes dobuma kopšanas līdzekļus;
 • Konsultāciju grūtniecēm un jaunajām māmiņām par mutes dobuma pareizu kopšanu, uztura
  ieradumu maiņu un mutes kopšanas līdzekļu izvēli;
 • Veikt atkārtotu pierakstu īstermiņā, ja tas nepieciešams un plānot pierakstu ilgtermiņa
  sadarbībai;
 • Nepieciešamības gadījumā, sadarboties ar citiem zobārstniecības vai vispārējās medicīnas speciālistiem – zobārsts, ģimenes ārsts utt.

Zobu higiēnists papildus var veikt:

 • Zobu balināšanas procedūru, konsultējoties ar zobārstu;
 • Uzlikt/noņemt “zobu rotu” – Svarowski kristālu.

Jautājumi un atbildes

Zobārstniecības pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs, pastāv gan vispārīgā zobārstniecība, kas ietver zobu plombēšanu, profilaktisku zobu pārbaudi, diagnostiku un citas procedūras, gan endodontisko ārstēšanu, zobu protezēšanu, ārstniecisko vai profilaktisko zobu higiēnu, kā arī citus pakalpojumus, ko sniedz profesionāls zobārsts.

Zobārsts veic zobu plombēšanas procedūru, lai novērstu zobu defektus, pasargātu zobus no bojājumu rašanās, atgriežot zobiem funkcionalitāti un to dabīgo formu.

Aesthetica klīnikas speciālisti iesaka profilaktiskos nolūkos apmeklēt zobārstu vismaz reizi gadā, lai varētu atklāt un likvidēt problēmas to sākuma stadijā. Profilaktiskos nolūkos ir ieteicama arī zobu higiēna.

Endodontija ir zobu sakņu kanālu ārstēšana jeb tīrīšanas procedūra, ja ir cietuši zoba mīkstie audi dažādu zobu defektu dēļ. Baktērijām nokļūstot dziļāk, var rasties zoba nervu iekaisums, apkārtējo audu iekaisums, mīksto audu iekaisums, kas rada ļoti lielas sāpes. Šādos gadījumos nepieciešama efektīva endodontiskā ārstēšana.

Zobu higiēna ir svarīgs profilaktisks pasākums mutes dobuma un zobu veselības uzturēšanai. Zobārsti iesaka veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu vismaz 1-2 reizes gadā.

Zobu protezēšana ir efektīvākais veids, kā aizstāt trūkstošos, dabiskos zobus un atjaunot to funkcionalitāti un vizuālo izskatu. Zobu protezēšana tiek īstenota ar izņemamajām vai neizņemajām zobu protēzēm. Izņemamās protēzes ir zobu plates, bet neizņemamās – venīri, zobu tilti un zobu kroņi.

Venīri ir viena no populārākajām izvēlēm zobu kosmētiskajā atjaunošanā. Venīri ir plānas plāksnītes, kuras stiprina uz dabiskajiem zobiem. Tie palīdz noslēpt zobu nepilnības. Mūsu klīnikā Aesthetica pieejami ievietošanai porcelāna vai keramiskie venīri.

Zobu balināšana ir efektīvs veids, kā iegūt baltus un skaistus zobus. Mūsu klīnikā Aesthetica zobu balināšana tiek veikta šādi: zobārsts uz zobiem uzklāj balinošu gēlu, ļaujot tam iedarboties 20 minūtes. Vienas vizītes laikā šī procedūra tiek atkārtota divas līdz trīs reizes. Kopējais procedūras garums ir aptuveni 60 līdz 90 minūtes. Pirms tiek veikta zobu balināšana, aicinām apmeklēt zobārstu, kurš novērtēs zobu un mutes dobuma stāvokli.

Zobārstniecība ir viens no mūsu klīnikas darbības virzieniem, tāpēc piedāvājam profesionālus zobu labošanas, protezēšanas, endodontijas pakalpojumus. Mūsu klīnikā ir pieejama arī zobu higiēna un zobu balināšana – viss, lai Jūs iegūtu skaistu smaidu un veselus zobus.

Pierakstīties varat, zvanot (+371) 20385822, rakstot uz info@aesthetica.lv vai aizpildot zemāk atrodamo kontaktformu.

Pakalpojuma cenas

Daudzsakņu inleja 189 EUR
Izņemamā protēze 1-3 zobi (elastīgā) 350 EUR
Izņemamā protēze 4-12 zobi (elastīgā) 550 EUR
Izņemamā totālā protēze 350 EUR
Izņemamā protēze ar metāla bāzi 599-750 EUR
Imediātprotēze bez laikošanas etapiem 350 EUR
Protēzes remonts (+laboratorijas izmaksas) 39 EUR
3 virsmu plombēšana 89 EUR
4 un vairāk virsmu plombēšana 129 EUR
Viensakņu zoba kroņa atjaunošana 119 EUR
Daudzsakņu zoba kroņa atjaunošana 139 EUR
Kompozīta pārklājums vienam zobam 149 EUR
Pagaidu plombas ievietošana 39 EUR
Zoba nodiluma vietas vai bojātas plombas atjaunošana 39 EUR
Zobu balto plankumu likvidēšana 79 EUR
Pulpas amputācija ar pagaidu plombes ievietošanu 49 EUR
Zoba trepanācija caur kroni 30 EUR
Pulpektomija vai daļēja sakņu kanālu apstrāde 1-2 kanāliem 60 EUR
Pulpektomija vai daļeja sakņu kanālu apstrāde 3 un vairāk kanāliem 80 EUR
Pulpas vitāla amputācija 50 EUR
Sakņu kanālu ārstēšana/sagatavošana 1 zoba kanālam 89 EUR
Sakņu kanālu ārstēšana/sagatavošana 2 zoba kanāliem 119 EUR
Sakņu kanālu ārstēšana/sagatavošana 3 zoba kanāliem 149 EUR
Sakņu kanālu ārstēšana/sagatavošana 4 zoba kanāliem 179 EUR
Viena sakņu kanāla pildīšana 70 EUR
Divu sakņu kanālu pildīšana 100 EUR
Trīs sakņu kanālu pildīšana 115 EUR
Četru sakņu kanālu pildīšana 130 EUR
Atkārtota sakņu kanālu preparēšana (papildu seanss) 1-2 kanālu zobam 60 EUR
Atkārtota sakņu kanālu preparēšana (papildu seanss) 3-4 kanālu zobam 80 EUR
MTA medikamenta ievietošana saknes kanālā 40 EUR
Zoba iekšējā balināšana (katrs seanss) 50 EUR
Diagnostiskie veiduļi 39 EUR
Diagnostiskais veidulis ar Wax-up 99 EUR
Cirkonija kronis/venīrs 599 EUR
eMax kronis/venīrs 499 EUR
Metālkeramikas kronis 349 EUR
Liets kronis 249 EUR
Pagaidu kronis 1 vienība (klīnikā izgatavots) 59 EUR
Laboratorijā izgatavots plastmasas pagaidu kronis 89 EUR
Laboratorijā izgatavots kompozītmateriāla pagaidu kronis 99 EUR
Cirkonija kroņa noņemšana 29 EUR
Metālkeramikas, lieta kroņa noņemšana 19 EUR
Nokrituša kroņa uzcementēšana 29 EUR
Porcelāna inleja/onleja 300 EUR
Saknes inleja 159 EUR
1 virsmas plombēšana 59 EUR
2 virsmu plombēšana 79 EUR
Sporta kape 119 EUR
Laboratorijā izgatavota kape (nakts, balināšanas) 109 EUR
Zobu balināšana kabinetā (Flash sistēma) 350 EUR
Silanta uzlikšana 1 zobam (bērnam līdz 16 g.v.) 15 EUR
Medikamentu aplikācija smaganu kabatā 1 zobam 5 EUR
Atkārtota mutes dobuma higiēna 40 EUR
Pilna mutes dobuma higiēna 65 EUR
Mutes dobuma higiēna vienam žoklim 45 EUR
Mutes dobuma higiēna vienam zobam 6 EUR
Apskate, konsultācija bez manipulācijām 20 EUR
Fluora gēla aplikācija 1 žoklim (kapē) 10 EUR
Dziļā fluorizācija (vienam žoklim) 15 EUR
Smaganu kabatu medikamentoza apstrāde (1 kvadrants) 20 EUR
Zobu higiēnas instrukcija un uztura rekomendācijas (kā vienīgais sniegtais pakalpojums) 30 EUR
Tumšā pigmenta noņemšana ar sodas strūklu abiem žokļiem (kā vienīgā manipulācija) 30 EUR
Zobu balināšana kabinetā (BOOST sistēma) 250 EUR
Zobu balināšana kabinetā (Flash sistēma) 350 EUR
Jutīga zoba virsmu pārklāšana ar desensitizējošu laku 5 EUR
Zobu higiēna bērniem (piena zobiem) 35 EUR
Zobu higiēna bērniem -maiņas sakodiens 45 EUR
Zobu higiēna bērniem - pastāvīgs sakodiens (līdz 16 g.v.) 50 EUR
Higiēna ar breketēm vai citām ortodontiskām ierīcēm 56 EUR
Swarovski kristāla rota zobam 30 EUR

Speciālisti, kas sniedz pakalpojumu

Zobu higiēniste

Pieteikties konsultācijai