fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

PRP injekcijas

PRP injekcijas matu augšanas stimulēšanai

20/03/2023

Pastiprināta matu izkrišana skar gan vīriešus, gan sievietes – turklāt gandrīz jebkurā vecumā. Tā var būt saistīta ar dažādiem faktoriem - stresu, nesbalansētu uzturu, pārciestām slimībām, dažādu medikamentu lietošanu, kā arī hormonālām svārstībām grūtniecības vai menopauzes laikā.

Viena no iedarbīgākajām metodēm matu augšanas stimulācijai, ko piedāvā estētiskā dermatoloģija ir matu atjaunošana ar plazmu jeb PRP injekcijas (platelet rich plasma). Tā ir progresīva ārstēšanas un atjaunošanas metode, efektivākā visu parējo injekciju starpā, kas pieletojamas triholoģijā.

PRP injekcija ir materiāls, ko iegūst no paša pacienta. Procedūras laikā no vēnas tiek paņemtas asinis, ievietotas speciālā aparātā jeb centrifūgā un no tām tiek atdalīta plazma kopā ar trombocītiem. Aktivētie trombocīti sāk izdalīt augšanas faktorus, kas veicina ātru audu atjaunošanos. Invazīvi - ar dūrienu palīdzību plazma ar trombocītiem tiek ievadīta ādā kur sāk notikt aktīvi procesi. Šādi tiek stimulēts matiņa folikuls, kas pāriet atjaunošanās un augšanas stadijā. Pēc procedūras uzlabojas matu augšana un struktūra, kā rezultātā mati kļūst spēcīgāki un biezāki. Ar injekciju palīdzību var ne tikai uzlabot vispārējo matu stāvokli, bet arī apturēt vai palēnināt matu izkrišanu.

Cik bieži jāveic procedūra?

Procedūra jāveic kursa veidā - 3 līdz 5 reizes. Ja runa ir par matu vispārējā stāvokļa uzlabošanu pēc slimošanas, grūtniecības vai ilgstoša stresa perioda, tad parasti pietiek ar vienu kursu un vēlāk pacients var izlemt, vai ir vajadzība to atkārtot. Ja mērķis ir apturēt matu izkrišanu, kas saistīta ar androgēnu alopēciju, tad kursu būtu vēlams atkārtot katru gadu. Pie šādas dizgnozes mūsu mērķis ir pagarināt matu augšanas fāzi.

Pirms un pēc procedūras

Pirms manipulācijas ir jāizmazgā mati un jādzer daudz ūdens, lai materiālam nepieciešamais plazmas daudzums būtu pietiekams. Viss process kopumā aizņem ne vairāk kā vienu stundu laika. Pēc tam var doties ierastajās dienas gaitās. Ņemot vērā, ka ādā tiek veikti dūrieni ar adatu, pirmās pāris dienas ir jāatturas no matu ķīmiskas apstrādes – krāsošanas, balināšanas u.c.

PRP injekcijas izmanto ne tikai matu atjaunošanai, tās palīdz arī blaugznu ārstēšanā, kā arī bārdas apmatojuma uzlabošanai vīriešiem. Ja bārda kļuvusi nevienmērīga, vai stresa rezultātā radušies alopēcijas plankumi, kuros vairs neaug rugāji, šo problēmu vislabāk risināt ar plazamas injekciju palīdzību. Šādu atjaunojošo procedūru izmanto arī sejas, dekoltē un roku ādas kvalitātes uzlabošanai.

Kopumā var teikt ka plazmas injekcijas ir dabiska un unikāla procedūŗa, jo stimulējošās komponentes ir iegūtas no pacienta paša asinīm. Efekts ir daudz lielāks nekā ķīmiskajiem mezo preparātiem matu stimulācijai, kā arī tiek izslēgts alerģiju risks.