"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Skaistu matu noslepums

SKAISTU MATU NOSLĒPUMS

27/03/2024

Matu veselība ir jautājums, kas nodarbina gan sievietes, gan vīriešus. Skaisti, biezi un mirdzoši mati uzlabo izskatu un ceļ pašapziņu ne tikai kāzu dienā, bet arī ikdienā, tādēļ par to saglabāšanu vēlams rūpēties jau laikus. Taču arī tad, ja matu problēmas jau ir redzamas, estētiskās medicīnas klīnika Aesthetica piedāvā progresīvus un efektīvus risinājumus, kas atgriezīs pašpārliecību un prieku par savu izskatu.

LAI NOVĒRSTU MATU PROBLĒMAS, JĀNOSKAIDRO TO RAŠANĀS IEMESLI

Matu trauslums, plānums un izkrišana – ikvienu no šīm problēmām iespējams efektīvi risināt tikai tad, ja zināmi to cēloņi. Izkrišanas iemesli var būt dažādi – stress, nesabalansēts uzturs, vitamīnu deficīts, anēmija, androgēnā alopēcija, dažādas saslimšanas, medikamentu blakusparādības, kā arī hormonālās svārstības grūtniecības un menopauzes laikā. Matu kvalitāti var ietekmēt arī zems feritīna līmenis un B grupas, īpaši B12 vitamīnu, kā arī cinka un magnija trūkums.

Lai uzlabotu matu stāvokli, savlaicīgi jāvēršas pie speciālista, kurš, ņemot vērā asins analīžu rezultātus, noteiks problēmas cēloni, piedāvās efektīvāko risinājumu un sastādīs ārstēšanas plānu. Matu atjaunošanas veidi ir dažādi – atbilstošu preparātu lietošana, PRP injekcijas un pat matu transplantācija, ja tiek konstatēts, ka izkrišanas cēlonis ir ģenētisks un to nav iespējams apturēt ar citām metodēm.

PRP INJEKCIJAS – PROGRESĪVĀKĀ MATU ATJAUNOŠANAS METODE

PRP jeb plazmas injekcijas ir viena no iedarbīgākajām matu augšanas stimulācijas metodēm, ko piedāvā estētiskā dermatoloģija. Šo efektīvo procedūru iespējams veikt klīnikā Aesthetica. Metode ir dabiska, jo stimulējošās komponentes tiek iegūtas no paša pacienta asinīm, tādējādi samazinot arī alerģiju risku. Procedūras laikā klīnikas speciālists no pacienta vēnas paņem asinis, no kurām tiek atdalīta plazma kopā ar trombocītiem. Aktivizētie trombocīti sāk izdalīt augšanas faktorus, kas veicina ātru audu atjaunošanos. Pēc tam iegūtais materiāls tiek ievadīts ādā ar dūrieniem, tādējādi tiek stimulēts matiņa folikuls, kas atgriežas augšanas stadijā. Procedūra ir ātra, tā aizņem ne vairāk kā vienu stundu.

Ar šo metodi var ne tikai uzlabot matu stāvokli, bet arī palēnināt matu izkrišanu. Ārstēšanas kursa ilgums atkarīgs no matu veselības stāvokļa, parasti tās ir 3 līdz 5 reizes. Ja jāuzlabo matu stāvoklis pēc slimošanas, grūtniecības vai stresa perioda, var pietikt arī ar vienu reizi. Savukārt, ja matu izkrišanu ir izraisījusi androgēnā alopēcija, labākiem rezultātiem procedūru ieteicams atkārtot katru gadu. Turklāt PRP injekcijas var izmantot arī, lai uzlabotu galvas ādas stāvokli pēc matu krāsošanas vai balināšanas, kā arī bārdas apmatojuma atjaunošanai.

JA SĀKUSIES PĀRAGRA MATU IZKRIŠANA

Mūsdienās matu izkrišana nav neatgriezenisks process. Ja citas ārstēšanas un augšanas stimulēšanas metodes nedarbojas, klīnikā Aesthetica iespējams veikt matu transplantāciju, kas nodrošina efektīvu un paliekošu rezultātu. Šo operāciju veic, ja tiek konstatēts, ka problēmzonā matu folikula vairs nav.

Matu transplantācijas process notiek vairākos posmos. Vispirms no donorzonas, visbiežāk pakauša, kur matu blīvums ir vislielākais, tiek izņemti pavisam nelieli ādas gabaliņi, kas satur mata folikulu. Pēc tam tiek sagatavota zona, kurā paredzēts matus pārstādīt un mati tiek ievietoti jaunajā vietā. Lai nodrošinātu pacienta komfortu, operācijas laikā tiek izmantota lokālā anestēzija.

MIRDZOŠI UN VESELĪGI MATI – PERFEKTS KĀZU DIENAS AKSESUĀRS

Matu izskats kāzu dienā ir aktuāls ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Matu problēmas var vairot stresu un ietekmēt emocionālo stāvokli, gatavojoties kāzām, jo ikviens vēlas šo notikumu piedzīvot savā labākajā izskatā. Ja matu stāvoklis negatīvi ietekmē pašapziņu, tad, savlaicīgi apmeklējot speciālista konsultāciju, vismaz gadu iepriekš, iespējams veikt attiecīgās procedūras un līdz kāzu dienai sagaidīt to rezultātus. Jāņem vērā, ka tam, lai mati atjaunotos, nepieciešami vairāki mēneši, taču ar savlaicīgu rīcību, veselīgu uzturu un rūpīgu kopšanu tu vari paspēt līdz kāzām ievērojami uzlabot matu stāvokli.