fbpx

"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

tubular breasts

TUBULĀRAS jeb “cauruļveida” krūtis – kas tās tādas?

30/06/2022

Teksts: Krista Leškēviča, Evija Āboltiņa

Tās var negatīvi ietekmēt pašapziņu un dzīves kvalitāti kopumā, jo gluži vienkārši neizskatās tā, kā gribētos – tās nav apaļas, tās nav sievišķīgas un skaistas... Tubulāras krūtis – kādas tās ir, kādēļ tās tādas ir? Un vai to var mainīt?

TUBULĀRAS KRŪTIS – KAS TĀS TĀDAS?

Tubulāras krūtis tiek sauktas arī par “cauruļveida” krūtīm, pamatnē sašaurinātām “bumbuļveida” vai “konusveida” krūtīm u.tml. Tas nozīmē, ka pieaugušai sievietei krūtis nav pilnībā attīstījušās pubertātes laikā. Tās nav izveidojušās apaļas un pilnīgas, bet izskatās pamatnē šauras, garenas, it kā saspiestas, reizēm ir attīstījušās nesamērīgi lielas, uz āru izvirzītas, uz leju vērstas areolas. Parasti tubulāras krūtis ir tālu viena no otras, tām ir pamatnē, pie ribām maz krūts audu, bet areolas daļa it kā uzpūsta, liela, izspīlēta.  Šādas krūtis var izskatīties noslīdējušas arī ļoti jaunām sievietēm. Krūtis izskatās it kā „saspringtas” – piemēram, virs areolas tās ir normālas, bet zem tās izskatās kā saspiestas. Tubulāru krūšu paveidi ir ļoti daudzi un dažādi.

Tubularas Krutis

Starp citu, tubulāras krūtis tiek novērotas arī vīriešiem – retāk, tomēr šādas situācijas ir sastopamas!

KĀDĒĻ MAN IR TUBULĀRAS KRŪTIS?

Tubulāras krūtis veidojas pubertātes laikā – tad, kad notiek krūšu attīstīšanās un augšana. Tieši šajā laikā kādu iemeslu dēļ tā tiek traucēta un rezultātā izveidojas tubulāras krūtis – krūts dziedzeris pilnībā neattīstās un neizaug. Kādēļ tas tā notiek, to nevar izskaidrot. Diemžēl arī to pubertātes laikā nav iespējams koriģēt. Tiek pieņemts, ka tubulāru krūšu veidošanos nosaka hormoni vai ģenētiska iedzimtība. Tubulāras krūtis var būt gan abas, gan, piemēram, tikai viena – tad vērojama arī asimetrija. Tubulāras krūtis var iedalīt pakāpēs – ir sievietes, kam tās ir nedaudz tubulāras, ir tādas, kam šī problēma ir ļoti izteikta.

Starp citu, pastāv uzskats, ka tubulāras krūtis, dažādās to pakāpēs, ir ļoti daudzām sievietēm. Tādu konkrētu statistikas datu par visām sievietēm gan nav, taču ir dati, kas ņemti no pacientēm, kas vēršas pie plastiskajiem ķirurgiem – ASV katra piektā sieviete, kas vēlas palielināt vai kā citādi koriģēt krūtis, ir ar iedzimtām tubulārām krūtīm dažādās to pakāpēs.

TUBULĀRAS KRŪTIS UN DZĪVES KVALITĀTE

Skaidrs, ka šādas krūtis ietekmē sievietes dzīves kvalitāti. Protams, viss atkarīgs no tā,  kādas pakāpes tubulāras ir krūtis. Daudzas sievietes pat nekad nav aizdomājušās, ka viņu krūtis varētu būt savādākas, viņas pieņem, ka krūtīm ir tāda forma un viss. Par problēmu tas kļūst tad, ja sievietei šīs šaurās, garās vai citādi izmainītās krūtis tiešām rada neērtības sajūtu, diskomfortu, traucē atraisīties, piemēram, intīmās attiecībās u.tml.

Vēl viens iemesls, kādēļ tubulāras krūtis var ietekmēr sievietes dzīves kvalitāti – ne vienmēr, tomēr pastāv situācijas, kad tubulāras krūtis liedz iespēju sievietei pilnvērtīgi barot bērniņu ar krūti, jo krūts audi, tajā skaitā piena dziedzeri, nav pilnībā attīstījušies vai ir izteikti sašaurināti, saspiesti. Tas gan netiek novērots vairumā gadījumu, bet ir iespējams.

KO IESĀKT?

Mainīt tubulāru krūšu izskatu palīdzēs plastiskās ķirurģijas sniegtās iespējas. Tas principā ir vienīgais veids, kā mainīt tubulāru krūšu izskatu. Plastiskās ķirurģijas sniegtās iespējas paver sievietei ceļu iegūt skaistas, pilnīgas, vienādas un sievišķīgas krūtis. Skaties attēlos PIRMS un PĒC!

PIRMĀ PACIENTE - fotogrāfijas uzņemtas PIRMS un 4 gadus PĒC operācijas -līdz ar to redzamais rezultāts tiešām ir gala rezultāts! 

1481658067tubularas1
1481658090tubularas2
1481658116tubularas3
1481658151tubularas4

OTRĀ PACIENTE - fotogrāfijas uzņemtas PIRMS un īsi PĒC operācijas! 

Tubularas5
Tubularas6
Tubularas7