"Justies labāk — tā nav veiksme, tas ir lēmums!" / Dr. Evija Rodke

Vedera Plastika Rudakovska

Kā atgūt skaistu vidukli pēc dzemdībām?

04/04/2023

Grūtniecība ir skaists, bet arī pārmaiņām bagāts laiks sievietes dzīvē. Lielākās izmaiņas skar ķermeni, sevišķi vēderu. Deviņus mēnešus tas aug kopā ar gaidāmo mazuli. Bērniņam piedzimstot, ir pilnīgi skaidrs, ka vēders nav un nevar būt tāds, kāds tas bijis pirms tam, vismaz ne uzreiz. Vienai daba devusi iespēju ātrāk atgūties un atgriezties savā iepriekšējā izskatā, citām tas prasa ilgāku laiku.

Kā atgūt gludu un skaistu vēderu ar plastiskās ķirurģijas palīdzību, stāsta plastikas ķirurģe un mikroķirurģe Dr. Marta Rudakovska.

DOD VĒDERAM LAIKU! Nekas nenotiek uzreiz. Ja vēderam bija nepieciešami deviņi mēneši, lai tas lēnām izaugtu, tagad tu nevari prasīt, lai tas saraujas atpakaļ iepriekšējos izmēros pāris nedēļu vai pat mēnešu laikā.

VĒDERA PLASTIKA – GARANTĒTS REZULTĀTS. To varētu dēvēt par radikālāko, taču, nenoliegsim, efektīvāko veidu, kā tiešām atgriezties pie tā paša un bieži pat vēl skaistāka vēdera, nekā tas bijis pirms grūtniecības.

Vēdera plastikas operācijām ir divi veidi - PILNA VĒDERA PLASTIKA un MAZĀ VĒDERA PLASTIKA.

PILNA VĒDERA PLASTIKA

To veic tad, ja problēmas ir gan zem nabas, gan virs tās. Šajā gadījumā visa nekvalitatīvā āda no nabas līdz kaunuma rajonam tiek noņemta. Savukārt āda, kas virs nabas ir elastīga, spēj pārvilkties pāri vēderam kā elastīgs topiņš.

Pacientu tipiskais jautājums – kur paliek naba? Vispirms tā tiek atbrīvota un tad ievietota savā jaunajā vietā. Tādējādi tiek likvidēta ādas kabata, krokas un iegūts pilnīgi gluds vēders.

Pilna Vēdera Plastika
Pilna Vēdera Plastika

MAZĀ VĒDERA PLASTIKA

Tās laikā sakārto tikai zonu zem nabas, likvidējot atslābušu ādu, liekus taukaudus un strijas. Šīs operācijas laikā naba netiek skarta. Diastāze tiek salabota tikai zem nabas un dažos gadījumos pāris centimetru virs tās.

Galvenais, kas jāzina par šo operāciju. Pirmkārt, tā tiešām ir iedarbīga, ar ilgstošu rezultātu, taču ieteicama tad, ja atkārtota grūtniecība vairs nav plānota. Šī korekcija fizioloģiski neliedz turpmāk palikt stāvoklī un iznēsāt bērniņu, taču var gadīties, ka pēcāk operācija atkal jāatkārto, jo vēders būs atkal izstaipījies. Otra būtiskā lieta – vēdera plastikas operācija nav paredzēta, lai atbrīvotos no liekā svara. Reizēm var gadīties, ka sievietei sākotnēji jāatbrīvojas no liekās tauku kārtiņas, pirms var veikt šo operāciju.

Atlabšana ilgst aptuveni trīs mēnešus. Vissvarīgākās ir tieši pirmās divas nedēļas, kad jādzīvo mierīgā režīmā. Šajā laikā jāpiedomā, kā veikt ikdienas aktivitātes, kā pareizi gulēt, sēdēt. Mēnesi pēc operācijas pamazām var atsākt sportošanu – sākumā var patrenēt kājas, muguru, sākt ar vienu vēderpresi dienā un tad skaitu ar katru dienu palielināt.

Lai saturētu vēderu, mēnesi ir jāvalkā speciāla koriģējoša korsete. Pēc tam nedēļas laikā no korsetes pāriet
uz koriģējošajām biksītēm ar augstu vidukli un ar laiku atgriežas pie parastās apakšveļas.

Agrīnajā pēc operācijas periodā tiekamies ar pacienti vairākas reizes, skatāmies, kā viss dzīst, pārsienam, pēc tam jādodas uz konsultāciju pēc diviem mēnešiem. Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, satiekamies biežāk.

Pacientēm parasti aktuāls ir jautājums par rētām, tāpēc jau konsultācijā izstāstām un parādām, kādas atkarībā no korekcijas apjoma tās būs. Tas, kā rēta dzīs un veidosies, ir atkarīgs no ķermeņa īpašībām. Lai rēta pilnībā izveidotos, vajadzīgi 6 līdz 12 mēneši. Sākumā rētas ir sarkanas, pabiezas, jutīgas, taču paiet laiks un tās kļūst gaišākas un mīkstākas. Ļoti svarīga ir arī rētas kopšana. Ja rēta kaut kur kļuvusi biezāka, pēc tam to var piekoriģēt. Pēc laika ir iespēja veikt arī rētu mikropigmentāciju vai lāzerterapiju, bet iespējams, ka nav jādara nekas, jo rēta ir tik tikko pamanāma.

MOMMY MAKEOVER JEB MĀMIŅU PĀRVĒRTĪBAS

Aesthetica klīnikā katru gadu tiek veikta kāda labdarības operācija. Vienā no šādām reizēm plastikas ķirurģe un mikroķirurģe Dr. Marta Rudakovska pacientei Zanei veica bezmaksas “mommy makeover” jeb pilno vēdera plastiku ar diastāzes korekciju un krūšu pacelšanu, plus tilpuma atjaunošanu ar implantiem.

Apņēmīgā 2 bērnu māmiņa saviem spēkiem jau bija atbrīvojusies no 45 liekajiem kg! Tomēr dažas lietas ar veselīgu dzīvesveidu vien izmainīt nebija iespējams - piemēram, salabot diastāzi un atbrīvoties no liekās ādas. Kā arī uzlabot krūšu formu un apjomu var tikai meistarīgs ķirurgs!

Pēc operācijas mūsu lieliskā paciente staro un izskatās vienkārši fantastiski - vēderpreses muskuļi vairs nav noslēpti zem liekās ādas, viduklis ir šaurs, krūtis - tvirtas un izteiksmīgas.

Skatieties video par Zanes pārvērtību pieredzi!